Хвороблива менструація — сигнал лиха від організму

загрузка...

Багато жінок страждають від хворобливих відчуттів і дискомфорту при менструації (так звані менструальні болі або хвороблива менструація). Більшість з них готові терпіти біль і незручність, оскільки хворобливі відчуття не порушують звичний ритм їх життя і не вимагають особливої уваги.

Однак деякі жінки з жахом рахують дні в очікуванні менструації, оскільки на цей період вони вирвані з нормального життя через сильні болі. Часто їм доводиться брати лікарняний або відгули на роботі, щоб залишитися вдома на кілька днів.

Втім, менструальні болі не просто неприємні. Вони лише є виявом якоїсь серйозної хвороби.

Якщо хвороблива менструація руйнує ваше життя, негайно зверніться до лікаря або гінеколога.

Що є причиною хворобливої менструації?

Природні болю викликають спазми м’язів матки. Причина цих спазмів — викид гормонів простагландинів (гормонів, що виробляються вистилки матки).

Як уникнути менструальних болів?

Кращий спосіб уникнути хворобливої менструації — якщо не брати до уваги самонавіювання і запевнення в тому, що ви не хворі — підтримувати хорошу фізичну форму. Для цього потрібно вести здоровий спосіб життя і регулярно займатися спортом, гарненько висипатися і відпочивати, і, по можливості, уникати стресів. Болезаспокійливі, особливо ібупрофен, ч асто допомагають полегшити біль, а фармацевт може порекомендувати підходяще для вас засіб.

Чим може допомогти лікар?

Якщо прості обезволівающіе неефективні при лікуванні хворобливої менструації, лікар направляє на обстеження органів тазу, щоб визначити можливу причину дисменореї.

Залежно від результатів обстеження призначають УЗД органів тазу або лапароскопію. Для лікування використовують нестероїдні протизапальні лікарські препарати і протизаплідні таблетки.

Протизаплідні таблетки запобігають овуляцію і таким чином зменшують вироблення простагландину, а, отже, больові відчуття. Якщо біль — лише прояв запалення тазових органів, ендометріозу або фіброміоми, призначають специфічне лікування.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.