Хвороби суглобів — краще попередити ніж лікувати

До інших причин появи артриту відносяться травма суглоба, збої в роботі імунної системи, порушення обміну речовин, тривалі стану інтоксикації організму, сильне переохолодження, критичний нестача деяких вітамінів.

Ревматоїдний артрит

Ревматоїдний артрит — це аутоімунне запальне захворювання, яке характеризується ураженням суглобів, набряками і болями в суглобах. По ранках відзначається скутість суглобів, коли людині важко піднятися з ліжка. До симптомів артриту також відносяться втома, почервоніння шкірних покривів на руках, втрата ваги, підвищена температура та освіта ревматоїдних вузликів (ущільнень під шкірою на руках). Як правило, ревматоїдний артрит поширюється від кісточок, зап’ясть, ніг і рук, вражаючи суглоби стегон, плечей, щелепи, шиї та колін. Цікавий той факт, що ревматоїдний артрит — це хронічне захворювання, яке розвивається ривками: сьогодні ви не можете рухатися через ревматичного загострення, а завтра відчуваєте себе нормально, всі симптоми благополучно зникли. Для лікування ревматоїдного артриту застосовують нестероїдні протизапальні засоби (ібупрофен), стероїди (метілпреднізон), імунодепресанти (азатіоприн) та модифікуючі протиревматичні препарати (лефлунамід). Якщо лікарська терапія виявилася неефективною, рекомендовано хірургічне лікування. У деяких випадках виконують ендопротезування суглобів, відновлюють сухожилля (тканини, що з’єднують м’язи й кістки), або видаляють синовіальну мембрану — внутрішній шар суглобової капсули.

 • Ювенільний ревматоїдний артрит (ЮРА) схожий на ревматоїдний артрит у дорослих з тією відмінністю, що вражає дітей молодше 16 років. Оскільки симптоми ювенільного артриту відповідають клінічній картині артриту у дорослих, лікування призначають таке ж. Тим не менш, може знадобитися коректування дози ліків відповідно до віку дитини. Остеоартрит
 • Остеоартрит являє собою дегенеративне захворювання суглобів, викликане розривом хряща в суглобі, причому розрив може статися в будь-якому суглобі, однак найчастіше остеоартрит вражає суглоби, на які припадає найбільше навантаження, тобто суглоби стегон, колін, хребта. Це найбільш поширений тип артриту, при якому кістки через пошкодження хрящів труться одна об одну, викликаючи сильний біль. Симптоми остеоартриту: гострий біль в суглобах, чутливість, опухлість і скутість суглобів, слабкість. Як і при ревматоїдному артриті скутість і болючість сильніше всього виявляється вранці. Тим не менш, при русі прояви остеоартриту зменшуються. Остеоартрит може поєднуватися з ревматоїдним артритом. Лікування включає прийом нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП), зокрема, ацетамінофену або кортизону, або ін’єкції стероїдів в уражені суглоби. Щоб зменшити навантаження на суглоби, слід більше відпочивати і виконувати неінтенсивні фізичні вправи. У разі неефективності лікарської терапії застосовуються хірургічні методи лікування: ендопротезування та артродез (хірургічна операція фіксації суглоба в заданому положенні) суглобів.
 • подагричний артрит

  подагричний артрит — це гостре запальне стан, викликаний відкладенням сечової кислоти в порожнині суглоба. Сечова кислота утворюється при руйнуванні органічних сполук в організмі; в нормі вона розчиняється в крові і виводиться нирками із сечею. У хворих подагричний артрит сечова кислота формує кристали, які здатні відкладатися навколо суглобів, що в свою чергу викликає біль і припухання уражених суглобів. Деякі харчові продукти можуть сприяти підвищенню рівня сечової кислоти, наприклад, анчоуси, оселедець, м’ясні субпродукти, гриби і спаржа.

  Надмірне споживання алкоголю також підвищує ризик розвитку подагричного артриту. Фактором, що сприяє розвитку подагри, може бути і зниження виведення сечової кислоти нирками. Напади подагри характеризуються сильним болем. Найчастіше подагра вражає суглоби пальців на ногах, але можливе ураження суглобів зап’ястя, рук, щиколоток. Напади подагричного артриту можуть повторюватися і тривають кілька днів.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.