Хвороби щитовидної залози і менопауза: можуть бути проблеми

загрузка...

Гормони щитовидної залози діють в комплексній гормональної середовищі, що включає яєчники, гіпофіз, наднирники і підшлункову залозу, нейротрансмітери, такі як серотонін, а також гормони гіпоталамуса і епіфіза.

Вся справа в балансі

Менопауза відбувається, коли в яєчниках жінки закінчуються життєздатні яйцеклітини, і вони перестають виробляти естроген і прогестерон, які регулюють менструальний цикл. Для багатьох жінок це відбувається поступово і без особливого дискомфорту, так що менопауза не викликає майже ніяких неприємних відчуттів. Після менопаузи у них швидко встановлюється новий гормональний баланс з новим, більш низьким рівнем обох гормонів, і майже не переживають неприємних симптомів.

Інші жінки переживають безліч важких симптомів. Прогестерон знижується раніше, ніж естроген, або естроген знижується різко, а не поступово, або обидва гормони виробляються нерівномірно протягом від одного до десятка років перед менопаузою, створюючи гормональний дисбаланс, який викликає такі симптоми, як перепади настрою, депресія, підвищений апетит, сильні кровотечі під час менструації, ріст фіброзних пухлин, біль у м’язах і суглобах, регулярні головні болі. Це може нагадувати перманентний ПМС.

Аномалії щитовидної залози можуть викликати проблеми менструального циклу і навіть безпліддя у молодих жінок, у жінок в клімактеричний період ці проблеми посилюються. Щитовидна залоза пов’язана з репродуктивними гормонами двома способами. По-перше, гормони щитовидної залози регулюють метаболізм, що часто розуміють як швидкість спалювання калорій, але насправді це визначається як «активність клітин». Різні клітини, такі як клітини мозку, кісткові клітини і тканини яєчників, здійснюють різні функції. Таким чином, щитовидна залоза впливає на багато фізіологічні процеси в тілі, включаючи залози, що регулюють репродуктивні функції.

друге, гормони щитовидної залози мають схожість з певними метаболітами естрогену і прогестерону, і органи, що сприймають гормони щитовидної залози, можуть бути заблоковані або сприяти впливу естрогену і прогестерону. Дисбаланс гормонів щитовидної залози Т3 і Т4, в поєднанні з дисбалансом естрогену і прогестерону, може волати різні наслідки в області настрою, регулювання температури, затримки рідини, енергії і сну. Так що іноді дуже складно відповісти на запитання: це щитовидна залоза або менопауза?

Багато лікарі скажуть з упевненістю, що невилікуваного проблеми щитовидної залози можуть внести свій внесок у безплідність, ПМС і симптоми менопаузи, але якщо показання вашої щитовидної залози в нормі, це не обов’язково. Проблеми з цієї точки зору описані добре на сайті Мері Шомон. Тут я просто додам, що особисто я знаю жінок, які успішно подолали безпліддя, вилікувавшись від субклінічного гіпотиреозу, вилікувані від ПМС з додаванням Т3, і позбавилися від припливів кожен двадцять хвилин вдень і вночі приймаючи харчові добавки з йодом для підтримки щитовидної залози. Всі ці жінки мали рівень ТТГ у рамках так званої норми.

Деякі типові патерни дисбалансу

Естроген — це гормональний посланник, молекула, у якої сприймаючі органи в багатьох частинах тіла: матка, піхва, груди, кістки і мозок — основні з них. Естроген стимулює зростання ендометрія кожен місяць в приготуванні до оплодотворенному яйцю: естроген будує кров. Естроген проводиться яєчниками, фолікулами, наднирковими і жирними клітинами.

Прогестерон, схожим чином, має багато сприймають органів: матка, піхва, груди кістки і мозок також серед них. Прогестерон потовщує ендометрій матки під час других двох тижнів менструального циклу прогестерон «утримує кров». Прогестерон виробляється майже повністю жовтим тілом, маленьким згустком жирових клітин, яке залишається після фолікула після того, як яйцеклітина йде під час овуляції. Під час менопаузи, коли овуляції припиняються, прогестерон більш не проводиться, крім невеликої кількості, що виробляється наднирковими.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.