Хвороби серця і серцеві напади: це повинна знати кожна жінка

Існує більше п’ятдесяти типів хвороб серця , найпоширеніша з них — ішемічна хвороба серця. Від викликаного нею інфаркту щорічно помирає кілька мільйонів людей. Деякі інші типи хвороб серця — кардіоміопатія, аритмія, застійна серцева недостатність, інсульт.

Як працює серце

Щоб зрозуміти хвороби серця, необхідно знати, як саме працює цей орган. Серце і кровоносні судини — це транспортна система, яка поставляє в усі клітини тіла необхідні їм матеріали і виводить з них відходи. За цією системою переміщаються поживні речовини, кисень, вуглекислий газ, гормони, жири, і багато інших речовини, необхідні для функціонування організму.

Майже позбавлена кисню кров рухається по венах в камери на правій стороні серця. Звідти кров потрапляє в легені, де кров насичується киснем і звільняється від двоокису вуглецю. Збагачена киснем кров надходить у камери лівого боку серця, потім — в аорту, найбільший кровоносну судину організму, звідки по артеріях, венах і більш дрібних судинах потрапляє в усі частини організму.

Звичайно, серцевому м’язі, як і всім іншим м’язам, щоб робити свою роботу, потрібний кисень і поживні речовини. Дивно, але серце не використовує в якості джерела живлення кров, яка постійно прокачується через нього. Так само, як всі інші м’язи в організмі, серце отримує живильну його кров через коронарні артерії, які є першими відгалуженнями аорти.

Типи хвороб серця

Ішемічна хвороба серця викликана звуженням або блокуванням коронарних артерій, які постачають серце киснем і живильними речовинами. Результатом ішемічної хвороби серця може стати стенокардія, інфаркт міокарда, і раптова зупинка серця.

Інсульт розвивається, коли звужуються або блокуються кровоносні судини, що забезпечують киснем головний мозок. Захворювання периферичних судин розвивається схожим чином, але в артеріях, які постачають кисень і поживні речовини до нижніх кінцівках.

Застійна серцева недостатність результати характеризується ослабленням серцевого м’яза, в результаті чого вона виявляється нездатною нормально качати кров. Її загальними симптомами є задишка, нездатність витримувати навіть незначні фізичні навантаження, і набряклість ніг. Застійна серцева недостатність може стати результатом пошкоджень, викликаних серцевим нападом або кардіоміопатією (хвороба серцевого м’яза).

Аритмія (аномальний серцевий ритм) може бути хронічною і нешкідливою, але в деяких випадках вона сприяє розвитку застійної серцевої недостатності, а також може стати супутнім фактором раптової зупинки серця.

Кардіоміопатія розвивається, коли серцевий м’яз втрачає свою здатність нормально качати кров. Ця хвороба може бути викликана атеросклерозом коронарних артерій, хоча точна причина часто залишається не ясна.

Рідше зустрічаються хвороби, що вражають внутрішню і зовнішню оболонки серця — ендокардит і перикардит.

Вроджені вади серця вражають будь-які структури серця і можуть бути різного ступеня тяжкості. Деякі з них виявляються практично відразу після народження; іноді новонародженим доводиться робити операції на серці. У деяких випадках такі хвороби проявляються лише в підлітковому віці, або ще пізніше.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.