Хвороби грудей: від мастопатії до раку

Перше, що спадає на думку більшості людей при згадці хвороб грудей, це, ймовірно, рак грудей. Однак існує чимало інших хвороб грудей — менш небезпечних, але здатних заподіяти жінці істотний дискомфорт.

Доброякісні освіти в грудях

Ущільнювачі, або вузлики у грудях особливо часто з’являються в області соска, ареоли і верхній зовнішній стороні грудей. Найчастіше вони з’являються у жінок середнього віку — хоча це може бути пов’язано з тим, що в цей час вузлики стають більш помітними. Після настання менопаузи, якщо тільки жінка не використовує гормональну замісну терапію, доброякісні ущільнення зникають.

Як правило, такі вузлики найлегше виявити на дотик перед початком менструації, через скупчення додаткового обсягу рідини в тканинах грудей. Тому жінкам рекомендується проводити самостійне обстеження грудей незадовго до початку місячних. Хоча ущільнення в грудях у переважній більшості випадків є доброякісними, необхідно пройти медичне обстеження, щоб переконатися в цьому.

Кісти в грудях

Кіста — це порожнина в тканини, наповнена рідиною. Найбільш часто кісти з’являються у жінок у віці між 35 і 50 роками. Часто вони збільшуються і стають болючими незадовго до початку місячних. Як правило, кісти утворюють в обох грудях. Деякі з них настільки малі, що їх неможливо відчути пальцями; в поодиноких випадках зустрічаються кісти, діаметр яких перевищує п’ять сантиметрів. Кісту можна виявити за допомогою ультразвуку. При її виявленні лікарі часто застосовують дренування — висновок рідини з кісти за допомогою тонкої голки. Якщо виявляється, що кіста тверда, може знадобитися біопсія — процедура, у ході якої беруть зразок новоутворення в тканини грудей для подальших лабораторних аналізів.

Жировий некроз

Жировий некроз — це стан, при якому в грудях з’являються безболісні тверді утворення, які є фрагментами жирової тканини. Це порушення особливо властиво страждають від ожиріння жінкам з дуже великими грудьми. Часто некроз жирової тканини є реакцією на травму, навіть незначну.

Фіброаденома

Фіброаденома — це доброякісна пухлина, яка складається як з структурною, так і з залозистої тканини. Зазвичай ці ущільнення безболісні і жінка виявляє їх самостійно. Фіброаденома — найбільш поширений вид пухлини у жінок молодше 30 років. Вона не стає злоякісною, але може збільшитися під час вагітності та грудного вигодовування.

Галакторея

Галакторея — стан, при якому у жінки виробляється молоко не в період лактації. Галакторея зустрічається і у чоловіків, але значно рідше. Її причинами можуть бути гормональний дисбаланс, прийом деяких лікарських засобів, наприклад, антидепресантів та / або препаратів, що розріджують кров; вагітність, пухлина гіпофіза та інші фактори. Галакторея нерідко проходить сама по собі.

Гіперплазія

Недавні дослідження показали, що певні дуже специфічні зміни підвищують ризик розвитку раку молочної залози у жінок. До таких змін відноситься надлишковий ріст клітин, або гіперплазія. Приблизно у 5% біопсія доброякісної пухлини показує і гіперплазію, і наявність аномальних клітин. Такі клітини можуть бути виявлені в частках молочної залози (атипова часточкової гіперплазія) або в протоках (атипова протоковая гіперплазія). Виявлення гіперплазії в деякій мірі підвищує ризик розвитку раку молочної залози. Може бути призначена хірургічна операція для видалення аномальних клітин. У будь-якому випадку, пацієнтці потрібно буде регулярно проходити медичне обстеження.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.