Хвороба Пейроні — якщо займатися сексом зовсім не хочеться

Хвороба Пейроні характеризується зростанням фіброзної тканини усередині пеніса, що викликає його скривлення і, часто, біль при ерекції. Існує безліч варіантів норми для розміру і форми чоловічого пеніса; викривлений пеніс не завжди є проблемою. Однак при хворобі Пейроні занепокоєння викликає як сильне викривлення, так і біль. Через це чоловік може відчувати труднощі з сексом і / або підтримкою ерекції (еректильної дисфункції). Для багатьох чоловіків хвороба Пейроні стає причиною сильного стресу і занепокоєння.

У деяких випадках може допомогти прийом медикаментів; хірургічну операцію, як правило, рекомендують, тільки якщо кривизна і біль настільки серйозні, що заважають нормальної сексуальної активності.

Симптоми

Симптоми хвороби Пейроні можуть з’явитися раптово або поступово. Найбільш поширені ознаки і симптоми захворювання:

 • Рубцева тканина, утворення якої характерно для хвороби Пейроні, може відчуватися через шкіру пеніса як плоске ущільнення.
 • Значне викривлення пеніса. Пеніс може бути зігнутий вліво або вправо, вгору, або вниз. У деяких випадках при ерекції він приймає вид «пісочного годинника».
 • Проблеми з ерекцією. Хвороба Пейроні може привести до неможливості досягнення або підтримки ерекції — еректільной дисфункції.
 • Зменшення пеніса. При хворобі Пейроні пеніс може стати помітно коротше.
 • Біль. Чоловік може відчувати біль при ерекції, тільки під час оргазму, або за будь-яких дотиках до пеніса.
 • Протягом деякого часу викривлення пеніса посилюється, але через один-два роки зміна форми пеніса, а також біль, припиняються. Рубцева тканина і викривлення при цьому залишаються. Лише в дуже рідких випадках у чоловіків з хворобою Пейроні і біль, і викривлення, проходять без лікування.

  Зверніться до лікаря, якщо біль або викривлення пеніса заважає вам займатися сексом або викликає тривогу. Для ефективного лікування необхідна точна діагностика і виключення інших порушень, які можуть викликати це порушення.

  Причини

  Причини хвороби Пейроні поки до кінця не ясні, проте в її розвиток можуть бути залучені багато факторів. Передбачається, що зазвичай хвороба Пейроні є результатом розриву дрібних кровоносних судин усередині пеніса. Приміром, пеніс може бути пошкоджений під час сексу, занять спортом, або в результаті нещасного випадку. В ході процесу загоєння кров’яні тільця та інші клітини скупчуються на місці пошкодження, що призводить до утворення рубцевої тканини. Однак далеко не у всіх чоловіків, які отримали травму пеніса, розвивається хвороба Пейроні. Вважається, що успадковані особливості організму можуть відігравати певну роль у тому, наскільки кожна конкретна людина піддається цьому порушенню.

  З кожної сторони пеніса знаходиться трубка, по структурі нагадує губку (печеристі тіло), в яких є безліч крихітних кровоносних судин. При сексуальному збудженні приплив крові до печеристих тіл збільшується. Вони заповнюються кров’ю, пеніс розширюється, піднімається — досягається ерекція. Кожне печеристі тіло оточене пещеристой оболонкою; ці оболонки розтягуються під час ерекції. Травма пеніса може пошкодити тканину білкової оболонки. Якщо наслідки травми лікуються нормально, вони не викликають довгострокових проблем. При хворобі Пейроні проблеми в процесі загоєння пошкоджень приводять до появи постійних шрамів. Та частина білкової оболонки, на якій утворилася рубцева тканина, втрачає свою еластичність. Тому змінюється форма пеніса, а під час ерекції чоловік часто відчуває біль.

  Хвороба Пейроні, що розвивається поступово, може бути не пов’язана з травмою. Дослідники припускають, що в деяких випадках вона викликана порушеннями в роботі імунної системи.

  Фактори ризику

  До факторів, які підвищують ризик розвитку хвороби Пейроні, відносяться:

 • Спадковість. У групу потрапляють ті, чий батько і / або брат страждали хворобою Пейроні.
 • Захворювання сполучної тканини. До прикладу, у значної кількості людей з хворобою Пейроні спостерігається контрактура Дюпюітрена — одне із захворювань сполучної тканини.
 • Старіння. Ймовірність розвитку хвороби Пейроні збільшується з віком. За вікових змін в тканинах вірогідність їх пошкодження зростає, а ймовірність благополучного одужання, навпаки, знижується.
 • Деякі інші захворювання, паління, операції на передміхуровій залозі, також можуть підвищити ризик розвитку хвороби Пейроні.
 • Ускладнення

  Найбільш поширеними ускладненнями хвороби Пейроні є еректильна дисфункція, підвищена тривожність у відношенні власне сексуальне життя, труднощі у відносинах з партнером; порушення фертильності.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.