Хвороба Паркінсона — коли руйнуються нервові закінчення

Хвороба Паркінсона впливає на рухи людини. Це викликано проблемами в певних нервових клітинах мозку. У нормі ці нервові клітини виробляють важлива речовина — допамін. Допамін посилає сигнали тій частині мозку, яка контролює рух. Це дозволяє м’язам рухатися рівномірно і здійснювати будь-які рухи, які ви захочете. При хворобі Паркінсона ці нервові клітини руйнуються. При цьому не виробляється потрібну кількість допаміну, і в людини виникають проблеми з рухами.

Хвороба Паркінсона — прогресуюче захворювання, тобто з часом людині стає гірше. Але зазвичай ці зміни відбуваються повільно, протягом декількох років. І існують засоби, які допомагають страждаючому хворобою Паркінсона вести повноцінне життя.

Що викликає хворобу Паркінсона?

Поки невідомо, що викликає руйнування і загибель нервових клітин. Але вчені проводять численні дослідження, щоб знайти відповідь. Вивчаються різні можливі причини, в тому числі вікові зміни і шкідливі речовини в навколишньому середовищі.

У деяких людей хвороба Паркінсона, схоже, викликає генетична аномалія. Але доказів того, що це завжди спадкова хвороба, немає.

Які симптоми?

Чотири основних симптому хвороби Паркінсона такі:

 • Тремор, тобто тремтіння кінцівок
 • Нееластичні м’язи
 • Повільні рухи
 • Проблеми зі збереженням рівноваги або ходьбою
 • Тремор часто буває першим помітним симптомом. Це один з найбільш очевидних ознак хвороби, але зустрічається не у всіх хворих. Що важливіше, не завжди тремор є симптомом хвороби Паркінсона.

  Тремор часто з’являється в одній руці або нозі або з одного боку тіла. Тремтіння може бути сильніше, коли кінцівка не рухається. Зазвичай тремор зменшується або проходить при русі або коли людина спить.

  З часом вплив хвороби поширюється на всі м’язи тіла, що може призводити до проблем з ковтанням або до запорів. На пізніх стадіях хвороби Паркінсона у людини розвивається нерухоме вираз обличчя, утруднення мови та інші проблеми. У деяких людей порушуються психічні функції (недоумство).

  Зазвичай симптоми виникають у віці 50-60 років. Але іноді це відбувається раніше.

  Як діагностується хвороба Паркінсона?

  Лікар може задавати питання про симптоми і історії хвороби, провести неврологічне обстеження (це можуть бути питання, перевірка рухів, сили, рефлексів, зору). У деяких випадках лікар може дати ліки, щоб по його дії визначити, чи є у пацієнта хвороба Паркінсона.

  Як лікується хвороба Паркінсона?

  В даний час хвороба Паркінсона не може бути вилікувана. Але існують препарати, які можуть контролювати симптоми і полегшити життя хворому.

 • Поки симптоми хвороби слабо виражені, лікар може не призначати ніяких ліків. Зазвичай їх виписують, коли симптоми починають впливати на життя пацієнта.
 • Найефективнішим ліками для контролю над симптомами хвороби Паркінсона є леводопа. Іноді ці ліки комбінують з іншими препаратами. Однак тривалий прийом леводопи може викликати проблеми. Існують і інші ліки, але у них ще більше побічних ефектів. Ліки підбираються індивідуально для кожного пацієнта.
 • У деяких випадках використовується метод нейростімуляціі, при якому на певні ділянки мозку впливають електродами.
 • Для поліпшення стану хворим рекомендується вести здоровий спосіб життя — правильно харчуватися, відпочивати, робити вправи. Може допомогти фізіотерапія та трудова терапія.
 • Як хвороба Паркінсона впливає на життя пацієнта?

  Часто люди, дізнавшись про діагноз, відчувають злість, страх, сум чи занепокоєння. У такому разі важливо пам’ятати про деякі факти.

 • Ніхто не знає, як хвороба прогресуватиме. Зазвичай це відбувається повільно.
 • Багато людей з хворобою Паркінсона продовжують працювати багато років.
 • Важливо активно піклуватися про своє здоров’я, дізнатися подробиці про хворобу, знайти лікаря, який викликає довіру і обов’язково виконувати всі його вказівки.
 • У людей з хворобою Паркінсона часто виникає депресія. У таких випадках слід звертатися до психотерапевта, який, можливо, призначить антидепресанти.
 • Можна знайти групи підтримки або форуми, де спілкуються люди з тією ж проблемою, і не почувати себе самотньо.
 • Хвороба Паркінсона впливає не тільки на хворого, але і на його близьких. Слід пам’ятати про них і вирішувати проблеми спільно.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.