Хвороба котячих подряпин — порадьтеся з ветеринаром

Хвороба котячих подряпин, бактеріальна інфекція, яка викликає запалення лімфатичних вузлів, зазвичай з’являється після того, як людину подряпав, лизнув, або вкусив кіт — більше 90% захворілих мали прямий контакт з котами.

Bartonella henselae, бактерія, що викликає цю хворобу, зустрічається у всіх регіонах світу. Велика частина випадків зараження припадає на осінь і зиму, і більшість пацієнтів — діти, ймовірно, тому, що вони частіше і активніше грають з кішками і ймовірність того, що їх вкусять або подряпають, вище.

Блохи поширять бактерії серед кішок, немає ніяких доказів того, що блоха може заразити людину. Бактерії живуть у слині зараженої кішки, але тварина при цьому не хворіє; кішка може залишатися носієм бактерій впродовж місяців.

Експерти вважають, що майже половина всіх кішок в той чи інший період свого життя є носіями Bartonella henselae; найчастіше носії зустрічаються серед кішок у віці до одного року.

Хвороба котячих подряпин не передається від людини до людини. Після одного епізоду хвороби в людини виробляється імунітет до бактерій-збудників.

Симптоми

Через кілька днів після того, як людину подряпала або вкусила кішка, на шкірі з’являється невелика припухлість, яку можна прийняти за слід від укусу комахи. Припухлість з’являється на тому місці, де бактерії потрапили в організм; як правило, вона абсолютно болюча.

Зазвичай протягом кількох тижнів після цього один або декілька лімфатичних вузлів, розташованих поруч з місцем укусу або подряпини, запалюються і стають болючими. Наприклад, якщо кішка подряпала руку і на ній з’явилася припухлість, запалюватися лімфатичні вузли на лікті і / або в пахвовій западині.

Розмір запалених лімфатичних вузлів може досягати трьох сантиметрів; шкіра над ними часто стає гарячою і червонуватою, а в лімфовузлах іноді накопичується гній.

У більшості дітей запалення лімфатичних вузлів є основним симптомом захворювання; як правило, хвороба котячих подряпин протікає в м’якій формі. Іншими її симптомами можуть бути: підвищення температури (зазвичай нижче 38,3 ° C), втома, відсутність апетиту, головний біль, висипання, біль у горлі та загальне відчуття нездужання.

Рідко зустрічаються нетипові випадки захворювань. У таких випадках інфекція поширюється на печінку, селезінку, кістки, суглоби; іноді у пацієнтів спостерігається стійка підвищена температура без інших симптомів. Крім того, у деяких пацієнтів з хворобою котячих подряпин розвивається інфекція ока, а також запалення мозку або судоми, хоча це трапляється рідко. Всі з цих ускладнення хвороби котячої подряпини зазвичай досить швидко проходять.

Запобігання

Щоб запобігти зараження хворобою котячих подряпин, не обов’язково позбавлятися від домашнього улюбленця. Хвороба зустрічається відносно рідко і зазвичай не являє собою особливої небезпеки, а запобігти її досить легко.

Поясніть дітям, що вони не повинні грати з незнайомими кішками, а зі своєю домашньою кішкою потрібно грати обережніше, щоб не провокувати її. Усі члени родини повинні обов’язково мити руки після того, як вони грали з кішкою або просто гладили її.

Якщо дитину подряпала кішка, ретельно вимийте ушкоджену ділянку шкіри милом і водою.

Лікування

Як правило, хвороба котячих подряпин можна діагностувати при візуальному огляді; при наявності відповідних симптомів, а також інформації про те, що людину дряпала або кусала кішка, в діагнозі не залишається практично ніяких сумнівів. У деяких випадках, однак, для підтвердження діагнозу проводять аналіз крові.

Зазвичай хвороба котячої подряпини проходить без лікування. У рідкісних випадках лімфатичні вузли стають такими великими і хворобливими, що лікар може рекомендувати провести їх дренування. Іноді для лікування захворювання застосовуються антибіотики.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.