Хвороба Кеніга — причини досі невідомі

Хвороба Кеніга — це захворювання суглобів, при якому шматок хряща разом з розташованим під ним тонким шаром кістки відшаровується на кінці кістки. Викликана зменшенням припливу крові до кінця кістки, хвороба Кеніга розвивається переважно у молодих чоловіків, найчастіше після пошкодження суглоба. Найбільш часто хвороба Кеніга вражає колінний суглоб, але нерідко розвивається і в ліктьовому, плечовому і тазостегновому суглобах. Якщо відшарувалися фрагменти хряща і кісткової тканини досить щільно прилягають до кістки, симптоми хвороби можуть бути відсутні. Часто такі ушкодження гояться самі по собі. У деяких випадках, однак, хвороба Кеніга викликає симптоми і потребує лікування. У деяких випадках хвороба Кеніга стає причиною розвитку остеоартриту.

Симптоми

Симптомами хвороби Кеніга є:

 • Біль. Як правило, біль з’являються в результаті різної фізичної активності, іноді — навіть після дуже незначних навантажень;
 • Хрускіт у суглобах;
 • Слабкість суглобів;
 • Зменшення діапазону рухів. Наприклад, деякі пацієнти з хворобою Кеніга не можуть повністю випрямити руку або ногу;
 • Набряклість і болючість шкіри в області суглоба.
 • При появі цих симптомів рекомендується не відкладати візит до лікаря.

  Причини

  Хвороба Кеніга викликана зменшенням припливу крові до ураженої кістки. Як правило, це відбувається в результаті травми. Передбачається, що існують генетичні особливості, які роблять людину більш схильним до розвитку хвороби Кеніга.

  Фактори ризику

 • Вік. Хвороба Кеніга найбільш часто розвивається у людей у віці від 10 до 20 років.
 • Пол. Ймовірність розвитку хвороби Кеніга у чоловіків в два-три рази більше, ніж у жінок.
 • Спорт. Заняття видами спорту, які вимагають швидкої зміни напрямку руху, стрибків і кидком, можуть підвищити ризик розвитку хвороби Кеніга.
 • Діагностика

  Рентгенологічне обстеження. За допомогою рентгена можна побачити різні аномалії в суглобах. Якщо уражено коліно чи лікоть, лікар зазвичай робить знімки здорового і хворого суглобів, а потім порівнює їх.

  Комп’ютерна томографія (КТ) дозволяє визначити, де саме відбулося відшарування кісткової і хрящової тканини.

  Магнітно-резонансна томографія (МРТ) забезпечує детальне зображення як м’яких, так і твердих тканин. Часто використовується для прийняття остаточного рішення на користь консервативного або хірургічного лікування.

  В першу чергу звичайно рекомендуються консервативні методи лікування, зокрема, відпочинок та фізіотерапія. Під відпочинком тут мається на увазі тимчасова відмова від інтенсивних фізичних навантажень. Фізична терапія зазвичай полягає у виконанні спеціальних вправ, рекомендованих фізіотерапевтом.

  Якщо консервативні методи лікування не допомагають, може бути призначена хірургічна операція. У багатьох випадках проводять атроскопіческіе операції — за допомогою спеціального інструмента з камерою на кінці. Для такої операції не потрібно великі розрізи, і відновлення пацієнта проходить досить швидко.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.