Худнемо правильно: тихіше їдеш — далі будеш

загрузка...

Правильне, здорове схуднення не передбачає ні жорстких дієт, але виснажливих тренувань. Організм віддає перевагу поступові зміни у всьому. Наприклад, якщо ви давно не займалися спортом, не варто починати кожен день бігати по 5 кілометрів і ще стільки ж пропливати в басейні. По-перше, вам доведеться робити таке зусилля над собою, що в більшості випадків мотивації вистачить на дуже короткий термін. По-друге, результатом скоріше стануть ушкодження м’язової тканини, ніж набуття фігури мрії.

Те ж саме стосується різких переходів від нормального харчування до низькокалорійним дієтам. Найбільш імовірним наслідком стане дефіцит поживних речовин з усіма негативними наслідками для здоров’я. Так як же худнути правильно?

Потреба в енергії і схуднення

Їжа є джерелом енергії для організму. Надлишки він переробляє в жир і відкладає на той випадок, якщо джерел енергії буде не вистачати. Таким чином, людина набирає вагу, якщо він споживає більше калорій, ніж організм може витратити. Висновок просто: щоб схуднути, потрібно зменшити кількість споживаних калорій і збільшити обсяг спалюваної енергії. Однак якщо ви будете витрачати набагато більше калорій, ніж споживати, організм почне працювати в режимі економії енергії. Обмінні процеси сповільнюватися, підшкірний жир буде розщеплюватися все повільніше, а будь-яка їжа буде при можливості перероблятися в жир відкладатися, тому що організм не знає, скільки ще триватиме голодовка і він робить все, щоб захистити себе.

Поступові зміни

У будь-якому складному явищі дрібниці відіграють величезну роль. Одне зайве печиво в тиждень може додати вам 2 зайвих кілограми за рік. Відмовившись від цього печива, ви втратите приблизно стільки. Як визначити, яке печиво зайве? Строго кажучи, зайве у ваому раціоні все, що не є необхідним для підтримання нормальної життєдіяльності організму і забезпечення звичного для вас рівня активності. Печиво не є необхідним абсолютно точно. Їх, а також багато інших солодощів, можна замінити сухофруктами і горішками — ними теж не потрібно зловживати, оскільки вони дуже калорійні.

Купуйте знежирене молоко, використовуйте простий йогурт замість сметани, вибирайте м’ясо без жиру, коли готуєте курку, знімайте з неї шкіру, не намастіть вершкове масло на бутерброди, пийте каву і чай без цукру, замість морозива їжте нежирний сир з фруктами і так далі. Поступово виключаючи з раціону продукти, які сприяють збільшенню ваги, ви не побачите миттєвих результатів. Може пройти півроку або рік, перш ніж ви зрозумієте, що дійсно схудли і пір відправлятися за одягом меншого розміру. Але найголовніше, що до того часу ви без особливих зусиль навчитеся харчуватися правильно і вам не будуть загрожувати різкі коливання ваги, які трапляються у тих, хто повертається до нормального харчування після дієти.

Отже, перше правило правильного схуднення — ви повинні харчуватися правильно завжди, а не тимчасово.

Фізична активність

Якщо ви не любите заняття в спортзалах, нічого страшного — навіть короткі прогулянки швидким кроком на свіжому повітрі принесуть вам величезну користь, якщо ви будете гуляти хоча б 4-5 разів на тиждень. Краще, звичайно, займатися спортом — плаванням, бігом, їздою на велосипеді, тенісом, командними іграми. Дуже добре допомагають схуднути і навіть впоратися з деякими психологічними проблемами танці і йога.

Фізична активність не повинна обмежуватися тренуваннями. По можливості вибирайтеся у вихідні на природу і здійснюйте прогулянки пішки або на велосипеді. Знайдіть собі хобі, пов’язане з необхідністю рухатися. Наприклад, якщо вам подобатися фотографувати тварин або комах, ви зможете проходити пішки кілометри, щоб зробити кілька кадрів.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.