Хто хрестив Русь?

v Відео — «Хто хрестив Русь»

Хрещення Русі — це один з найбільш знаменних фактів в історії Російської держави. Зі шкільного курсу, напевно, кожен пам’ятає про те, що людина хрестив Русь — це князь Володимир. Давайте звернемося до історії. Отже:

Хто хрестив Русь?

Русь хрестив князь Володимир Святославич. Він став новгородським князем у 970 році, а захопив київський престол в 978 році. У 988 році християнство було вибрано їм як релігії Київської Русі. Багато чого про хрещення Русі написано в «Повісті временних літ». Відповідно до цього джерела, князь Володимир прийняв християнство від Константинопольської Церкви. Багато істориків говорять про те, що сам Володимир був хрещений в 978 році. Цікавий той факт, що у візантійській літературі подія хрещення Русі залишилося практично непоміченим. Згідно з «Повісті временних літ» хрещення відбулося в 988 році, хоча греки стверджують, що воно було на ціле століття раніше. Хрещення Русі відбулося в той момент, коли розкол між двома церквами, а саме між Західною і Східною, ще до кінця не відбувся. Однак, вже на той час це відділення друг від друга вгадувалося в віровченнях і відносинах церковних і світських властей.

В якому році хрестили Русь?

Дата, яку прийнято вважати за дату хрещення Русі, — це 988 рік. Приблизно. Згідно літературного джерела «Повість временних літ», Русь була хрещена в 6496 від «створення світу». Прийняття християнства на Русі не могло не відбитися в культурному житті людей того часу. Ця подія вплинула на хід історії радикально. Отримали великий розвиток і поштовх вперед живопис і зодчество. У житті російських людей поступово привносилися античні традиції з Візантії. Одне з найважливіших подій того часу — це поширення кириличної писемності і книжкових традицій. Тільки після хрещення Русі з’явилися перші пам’ятники давньоруської літератури.

Без сумніву, можна стверджувати, що хрещення Русі в корені поміняло весь світ. Справа в тому, що християнство набуло розвитку на величезній території Східної Європи. Це не могло не позначитися на долі всього людства і світу в цілому.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Релігія. Додайте в закладки постійне посилання.