Хто винайшов телескоп?

Через багато років, телескоп залишається основним приладом для спостереження за іншими об’єктами в космосі. Хто ж створив перший телескоп?

Перший телескоп винайшов людина, далека від астрономії. У 1908 році голландський майстер з виготовлення окулярів Іоанн Ліпперсгей показав свій винахід в Гаазі. Видавати патент на винахід йому не стали — у цей же час багато інших майстрів створювали подібний інструмент.

Вважається, що Галілео Галілей першим сконструював і використав телескоп. Це було просте пристрій, подібне підзорної труби. Тільки великих масштабів і великим збільшенням. За допомогою нього він зробив ряд астрономічних відкриттів.

Пізніше, в 1656 році Християн Гюйенс створив телескоп, з стократному збільшенням. Саме такі телескопи зараз є аматорськими, для початківців астрономів.

Ісаак Ньютон дав нове життя телескопу, використавши дзеркальну систему, яка до цього дня використовується при виготовленні сучасних телескопів.

Багато вчених доклали зусилля по створенню пристрої для спостереження за небесними тілами. Хто винайшов телескоп — питання спірне. Проте сьогодні ми з задоволенням можемо спостерігати за планетами і зірками, відкриваючи нові й нові грані космосу.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Освіта. Додайте в закладки постійне посилання.