Хто винайшов радіо?

v Відео — «Хто винайшов радіо»

Як правило, питаючи у російської дитини, хто винайшов радіо, отримуєш відповідь: Попов. На заході ж упевнені, що людиною, який створив радіо, був італійський інженер по імені Гульєльмо Марконі. Настав час розібратися в цій заплутаній історії і розставити всі крапки над «i».

Що вважати радіо, і хто його винайшов

По суті … що таке радіо? Це поширення електромагнітних хвиль. Якщо виходити від цього визначення, то укладають наступне … Поняття електромагнітного поля ввів в науку Майкл Фарадей в далекому 1845 році. Через 20 років Джеймс Максвелл сформулював теорію електромагнітного поля. У ній були зафіксовані основні закономірності електромагнітного поля. Максвелл виділяє, що електромагнітне випромінювання вільно поширюється в просторі зі швидкістю світла. Ще через 22 роки (в 1887 році) Генріх Герц винайшов конструкцію з генератора і резонатора електромагнітних коливань. А на наступний рік він довів за допомогою свого винаходу, що існують електромагнітні хвилі, які поширюються зі швидкістю світла у вільному просторі. Виходить, що Герц довів ідеї Фарадея і Максвелла. Якщо так, то ось вони — ті, хто винайшов радіо! Причому тут Попов і Марконі? Але прилади Герца працювали лише на відстані декілька метрів один від одного.

Хто винайшов радіо-приймач

Олександр Попов і Гульєльмо Марконі попрацювали над приладами Герца і додали до них заземлення, антену і когерер для того, щоб зробити сигнал більш чітким. З точки зору техніки, Попов і Марконі зробили одне і те ж. Питання, хто раніше? Днем радіо у нас вважати 7 травня 1895 року. У цей день Олександр Попов продемонстрував грозовідмітник на засіданні Російського фізико-хімічного товариства. А 24 березня 1896 року він показав передачу радіосигналу, тобто радіограму з двох голосів. Такі ж експерименти проведені були в цей же час Марконі, але він подав заявку на патент, який отримав 2 липня 1897 … Він використовував приймач Попова, але удосконалив його додаванням батареї дзвінка. Десь пишуть, що порівнюючи схеми Попова і Марконі, видно відставання схем Марконі на 2 роки.

Як давно триває суперечка про те, хто винайшов радіо! А ми звикли сприймати під словом «радіо» передачу зрозумілих нам звуків, а не азбуку Морзе. Подібна радіопередача вперше була влаштована 24 грудня 1906 Реджинальдо Фессенденом в штаті Массачусетс. Це була радіопередача музики і голосу.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Освіта. Додайте в закладки постійне посилання.