Хто винайшов перший телевізор?

Сьогодні складно собі уявити наш світ без телекомунікацій. Адже іноді так хочеться прийти після довгого робочого дня, лягти на диванчик біля телевізора і подивитися свій улюблений серіал або любимою телепередачу. Але хто-небудь замислювався над тим, хто винайшов телевізор? За яких обставин це було? І коли саме сталося? Давайте трохи зануримося в історію створення цієї «чудо-техніки».

Насправді, досить важко розібратися в тому, хто винайшов перший телевізор. Багато вчених брали в цьому участь. І навіть не один десяток років знадобився для того, щоб винайти його. Спробуємо почати з самого початку.

Те, що світло впливає на електрику (фотоефект), вперше виявив Генріх Герц (німецький фізик) в 1887 році. Він докладно розписав свої спостереження, але так і не зміг виразно пояснити це явище. Олександр Столєтов в лютому 1888 г зміг знайти деякі закономірності фотоефекту. Він же і розробив «електричний очей» — прообраз фотоелементів. Надалі це явище намагалися пояснити багато вчених, але тільки одному з них вдалося повністю пояснити природу фотоефекту. Ним був А. Ейнштейн (1905 рік).

У той же час відбувалися важливі події, які безпосередньо пов’язані з появою телевізора і телебачення взагалі. Наприклад, англійський фізик Вільям Крукс в 1879 році створив люмінофори (це речовини, які світяться при впливі на них катодними променями). А в 1887 німецький фізик Карл Браун представив початкову версію кінескопа (катодо-променевої трубки).

Вчений з Франції — Моріс Леблан і вчений з Америки — Е. Сойєр, незалежно один від одного встановили головний принцип роботи телебачення. Згідно з цим принципом для того, щоб передати зображення потрібно його швидке покадрове сканування, яке в подальшому перетвориться в електричний сигнал. Ну а питання про передачу електричного сигналу відпав сам собою, так як в той час А. С. Попов уже створив радіо.

Борис Розінг в 1907 році зміг обгрунтувати те, як ми отримуємо зображення, завдяки кінескопу Брауна. Володимир Зворикін, будучи російським емігрантом, в 1933 в США продемонстрував іконоскоп (передавальна електронна трубка).

Отже, В. Зворикіна ми вважаємо «батьком» сучасного телебачення. А перший електронний телевізор був розроблений в американській науково-дослідної лабораторії, яку і очолював Зворикін. Дещо пізніше, в 1939 році цією ж лабораторією був продемонстрований телевізор для масового виробництва.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Освіта. Додайте в закладки постійне посилання.