Хто винайшов лампочку?

v Відео — «Хто винайшов лампочку»

Сучасний світ неможливо уявити без сучасних зручностей. Електрика, тепло, енергія, інтернет — відбери все це у людства, і навряд чи воно виживе. Але, як відомо, будь-який розвиток вимагає свого часу і своїх героїв. Сьогодні, ми поговоримо про винахід лампи денного світла, без якої не обходиться, сьогодні, ні одна кімната. Отже:

Хто винайшов лампочку?

Ще в античності люди робили перші спроби створити прилади, які могли висвітлювати темну кімнату вночі або кімнату, що знаходиться під землею. Достеменно відомо, що ще в Давньому Єгипті та в Середземномор’ї використовували оливкова олія, яка поміщали в глиняний посуд з гнотами з бавовняної тканини. А, наприклад, жителі узбережжя Каспійського моря використовували в подібних судинах нафту.

На зміну глиняним судинах прийшли перші свічки. Вони були придумані ще в Середні століття. До їх складу входив бджолиний віск і яловиче сало. Багато століть найвизначніші генії Землі трудилися над створенням першої гасової лампи. У їх числі, до речі, був і Леонардо да Вінчі.

Не дивлячись на всі зусилля винахідників, конструкція, яка була безпечна і придатна для масового виробництва з’явилася лише в середині 19 століття. У зв’язку з бурхливим технічним прогресом, вже через чверть століття з’явилася перша електрична лампочка.

Першу електричну свічку, яка поступово перетворилася на лампочку, винайшов Яблочков Павло Миколайович. Первісне вуличне освітлення здійснювалася за допомогою його приладу. Однак, свічки були не дуже економічними, а отже, зовсім невигідними. Вартість однієї свічки становила 20 копійок, а міняти їх доводилося кожні півтори години. Пізніше, були придумані ліхтарі, які могли самостійно змінювати свічку. Не дивлячись на недовговічність і неекономічність електричної свічки, цей винахід внесло істотний внесок у розвиток індустрії освітлення. Уже тоді, ця технологія застосовувалася в магазинах і театрах, в ресторанах і готелях.

У період з 1840 по 1860 року багато винахідники намагалися створити лампу розжарювання. Протягом усіх цих років жодна зі спроб не увінчалася успіхом. Всі були готові махнути рукою на цю ідею. Проте, в 1873 році відбувся прорив у цій галузі. Лодигін Олександр Миколайович винайшов таку лампочку, яка змогла витримати всі випробування. Перші лампи горіли пів години, не довше. Потім придумали відкачувати повітря з скляної колби — це збільшило термін служби лампочки. У 1873 році дві перші лампи Лодигіна загорілися на вулицях Санкт-Петербурга. Лодигін винайшов лампочку.

Також, винахід лампи приписують американському винахіднику Томасу Едісону. Він створив лампу, яка була здатна горіти сотні годин, не втрачаючи своєї енергії. Едісон знав про досліди Лодигіна і знав про недоліки його винаходу, тому він задався метою створити більш надійну лампу. Він провів 6000 експериментів і, в підсумку, в кінцевій конструкції лампи він використовував вугільну нитку, зроблену з міцного бамбукового волоска. Проводячи свої досліди, Едісон випробував майже всі сорти бамбука. Головне, що було зроблено Едісоном — це відкриття виробництва лампочок, що дозволило поставити технологію на потік.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Освіта. Додайте в закладки постійне посилання.