Хто винайшов комп’ютер?

Сучасна людина вже й життя не може уявити без комп’ютера. Адже десь в 50-х роках 20-го століття люди вважали, що комп’ютер необхідний лише для того, щоб прораховувати траєкторії польотів до зірок. А ще раніше навіть слова-то такого «комп’ютер» не знали. Зануримося в історію створення комп’ютерів.

В якому році винайшли комп’ютер

Само слово «комп’ютер» має значення «обчислювач». Вже давним давно люди потребували винахід пристрою, що могло б автоматично обробляти дані, обчислювати. Дуже складно сказати, хто і коли винайшов комп’ютер, так як спочатку треба визначитися, що вважати цим самим пристроєм обчислень і обробки даних.

У першій половині 19-го століття Чарльз Беббідж, англійський математик, зробив спробу створити універсальну обчислювальну машину. Ця аналітична машина повинна була сама виконувати обчислення без допомоги людини. Але математик не зміг завершити свою роботу, для техніки того часу це виявилося надто складно. Але завдяки йому послідовники отримали всі основні ідеї.

У 1941 році німецький інженер Конард Цузе і в 1943 році американець Говард Ейкен скористалися ідеями Беббіджа і все-таки побудували таку аналітичну машину!

Хто винайшов комп’ютер в сучасному сенсі слова

Чарльза Беббіджа можна назвати тим, хто першим винайшов комп’ютер, або творцем першого прообразу комп’ютера. Але все ж першою реально працюючої машиною, яка вирішувала практичні завдання, стала ENIAC. це комп’ютер, розроблений спеціально для потреб армії, для обрахунку балістичних таблиць авіації та артилерії.

У 1946 році світу стало відомо, що в США запустили перший в світі комп’ютер ENIAC. Абревіатура розшифровується як Electronic Numerical Integrator And Computer (Електронний Цифровий Інтегратор і Комп’ютер). На його будівництво пішло близько половини мільйона доларів. Над ним трудилися приблизно три роки. Розміри машини просто вражають! Він важив 28 тонн і споживав 140 кВт енергії. Ви тільки уявіть собі, що охолоджувався перший комп’ютер авіаційними двигунами Chrysler.

Зараз все набагато простіше, майже в кожному будинку є комп’ютер, а в когось і не один. Деяким він необхідний для роботи, а для інших — це спілкування і проведення дозвілля.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Освіта. Додайте в закладки постійне посилання.