Хто винайшов автомобіль?

Спочатку давайте з’ясуємо, що таке автомобіль. У перекладі з грецької «аутос» — сам і «Мобіліс» — рухливий. У європейських мовах стали використовувати слово «авто-мобільний», що в перекладі на російську означало «рухливий». Тепер давайте подивимося, хто винайшов автомобіль, кого треба дякувати за це незамінне чудо!

Перші автомобілі:

Хто винайшов перший автомобіль? Найбільш ранні креслення автомобіля, а точніше саморушного пристрої належать відомому Леонардо Да Вінчі. У 1490 році він сконструював візок з пружинним двигуном. Але як і багато інших розробки Да Вінчі, автомобіль залишився непоміченим. Наступним, хто вирішив створити, саморушну віз, був француз Жозеф Кюньо. У 1770 він побудував триколісний екіпаж з паровим двигуном для перевезення артилерійських знарядь. Дане винахід вважають «дідусем» всіх автомобілів, а також паровозів. Але як і винахід Леонардо Да Вінчі, парова машина Жозефа Кюнью не отримала широкого розповсюдження. Через 19 років американський винахідник Олівер Еванс винайшов чотириколісний екіпаж, який важив близько 19 тонн, а ще через 2 роки російський вчений Іван Кулібін збудував віз, яка приводилася в дію за допомогою махового колеса. Щоб автомобіль поїхав, водієві потрібно було розкручувати махове колесо, що виділяло винахід нашого співвітчизника від винаходів інших вчених, це те, що дана віз вже мала гальмо, підшипники кочення і коробку швидкостей.

Хто першим винайшов автомобіль, що працює на бензині

Перший у світі бензиновий двигун з’явився в 1883 році, його винайшов Готліб Даймлер. Але хто перший винайшов автомобіль? Через кілька років винахідник Карл Бенц першим у світі побудував триколісний автомобіль, який був оснащений бензиновим двигуном. Саме Карл Бенц виконав всі 4 умови, що б стати повноправним володарем звання «творець першого у світі автомобіля». Ось ці 4 умови:

 • Розробка конструкції автомобіля.
 • Оформлення патенту.
 • Споруда зразка та випробування його на публіці.
 • Організація виробництва.
 • Завдяки всім цим умовам Бенц офіційно вважається винахідником автомобіля, однак Готліб Даймлер першим придумав бензиновий двигун. Але це не завадило двом винахідникам створити спільну фірму і випускати автомобілі, які стали називатися на честь дочки Даймлера — Мерседес.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Освіта. Додайте в закладки постійне посилання.