Хто відкрив Африку?

Чи зможете Ви відповісти на питання: «Хто відкрив Африку?» Звичайно, люди в Африці були завжди, та й взагалі розселення Землі йшло саме звідти. Але справа в тому, що довгий час в світі був модний европоцентризм. Це означає, що європейці вважали свій світогляд єдино вірним, а мешканців інших частин світу — відсталими варварами і дикунами. Тому з точки зору європейця, вони «відкривали», а вірніше, підкорювали і Африку, як і Америку.

Європейці дізналися про Африку в епоху «Великих географічних відкриттів», що тривала з 15 до 17 століть. Вона була свзана з тим, що європейці шукали нові торгові шляхи, екзотичні товари та природні ресурси. Португальці стали досліджувати узбережжя Африки в 1418 році. У результаті експедиція Бартоломеу Діаша обігнула узбережжі Африки і увійшла в Індійський океан в 1488 році. Оскільки подорожі були дуже дорогими, то вони могли відбутися тільки за допомогою королівських дворів. Експедиціям в Африку протегував принц Генріх. Він же брав участь у військовій експансії Африки.

Найвідомішим дослідником Африки є Давид Лівінгстон. Він першим з європейців, хто перетнув пустелю Калахарі, а також зайнявся дослідженням озера Нгамі, відкрив озеро Ділоло. У 1855 році Лівінгстон виявив водоспад і назвав його ім’ям англійської королеви Вікторії. Також Лівінгстон відкрив озеро Ньясу і Шірву, провів дослідження річки Рувума і Танганьїки, в області «великих африканських озер» відкрив два великі озера Бангвеулу і Мверу.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Освіта. Додайте в закладки постійне посилання.