Хто такий нуб?

Якщо вас назвали нубом, не варто приймати це за образу. В основному, вираз «нуб» не несе негативного забарвлення і не є образою, хоча бувають і винятки. Отже, давайте розберемося, хто такі нуби.

Нуб — новачок. Синоніми: чайник, ламер, салага. Походить від англійського слова noob, яке, в свою чергу, походить від слова newbie (сленг. новачок). Термін «newbie» народився, за деякими даними, в англійських приватних школах в XVIII-IXX століттях. Так в школі називали новоприбулого учня. Пізніше цей вираз перекочувало в збройні сили Британії, Австралії та США. Наприклад, у війні у В’єтнамі (1965-1975 рр.). Новобранців називали «newbie». Так, в загальному сенсі термін «нуб» не несе негативного забарвлення, оскільки будь-який з нас є недосвідченим в якій-небудь сфері.

В ігровій же сфері нубом називають не тільки недосвідчених геймерів, новачків, а й тих, хто, незважаючи на наявність досвіду гри, не володіє необхідними навичками, знаннями, або здібностями. Найчастіше нуби стають об’єктами насмішок, знущань, розіграшів і, часом, жертвами обману шахраїв. Також нубом може бути названий сильний, досвідчений гравець іншим «профі» при демонстрації своєї переваги. В такому випадку вираз несе негативний забарвлення і може характеризуватися як образа.

У мережі термін використовується не тільки гравцем, але і користувачами різних форумів та спільнот щодо інших користувачів, які нерозумно поводяться. Наприклад, якщо людина докучає населенню форуму будь-яким питанням, відповідь на який вже є в розділі FAQ — це нуб, причому в цьому випадку вираз має негативний окрас, тому що адресовано не просто до новачка, а до новачка, який висловлює свою яскраву мозкову дисфункцію, що сильно засмучує оточуючих.

Термін практично замінив собою застарілі вирази «чайник», «ламер», «салага», і т.п.

Щоб добре зрозуміти, хто такий нуб, треба самому побувати нубом, пройти через гнівні закиди профі, стати досвідченим користувачем і зіткнутися з недосвідченістю, некомпетентністю або дурістю іншого юзера.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Інтернет. Додайте в закладки постійне посилання.