Хто такий лох?

Рослина

Лох — це рід чагарників і дерев, що нараховує понад п’ятдесяти видів, тільки один з яких виростає в Росії — Лох вузьколистий. В основному лохів виростають в Китаї, Японії, Європейської Сибіру, і Європі. Застосовується широко в озелененні парків і садів. Плоди їстівні, солодкуваті. З екстракту плодів виготовляють лікарський в’яжучий засіб, що застосовується при захворюваннях шлунково-кишкового тракту.

Жаргон

Якщо вас цікавить не що таке лох, а хто такий лох, то дивитися потрібно в словнику жаргонізмів. Лох на злодійському жаргоні — це:

 • Обиватель, що живе не за поняттями, не злодій.
 • Об’єкт планованого злочинцями пограбування або шахрайства, слабка людина.
 • Передостання каста в ієрархії злодіїв. Для злодія лох значить не просто слабовільний людина, на якому можна наживи, а представник чи не зневажає соціальної групи (гірше тільки «опущені»).
 • Як розвести лоха знає не те що кожен поважаючий себе злодій, але кожен другий гопник на барахолці. Класичними прийомами є: віджимання «мобіли подзвонити», «дай годинник подивитися», ігри в карти і наперстки на гроші і останні сорочки, впаріванія непотрібної фігні пенсіонерам на вокзалах, на зразок праски за 50 000 рублів, просте злодійство у невдашка цінних речей з кишень, і десятки інших щоденних розлучень, на які знаходяться все нові і нові лохи, та й старі наступають на ті ж граблі (для таких придумали прислів’я «лох це доля»).

  Стати лохом в наші дні вже не так просто, як це було в позаминулому, наприклад, десятилітті. Все завдяки досконалішим системам безпеки, в тому числі і безпеки фінансових операцій. Хоча і до цього дня особливо спритні шахраї умудряються «розводити» власників квартир на генеральні довіреності і, навіть, на дарчі на користь третіх осіб, що є досить прибутковою справою.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Культура. Додайте в закладки постійне посилання.