Хто такий філантроп?

Філантроп — це грецьке слово. Дослівний переклад свідчить, що філантроп — людина, яка любить людей. Проте термін придбав дещо інше значення. Філантропом називають людину, що займається благодійною діяльністю в допомогу нужденним. Філантропію зазвичай протиставляють мізантропії — ненависті до людства, неприйняття людей.

Згадки про філантропів можна зустріти і в історії. Наприклад, в Давньому Римі так називали людину, яка жертвував свої кошти, щоб заспокоїти незадоволений народ. Як правило, пожертви здійснювали заможні громадяни. Церква також брала участь в добродійності, однак частіше за все для підтримки свого авторитету.

Сьогодні в багатьох країнах організовуються фонди та організації, які займаються збором коштів, для тих, кому вона потрібна. Зазвичай збір коштів йде для тяжкохворих людей, біженців, сиріт, постраждалих у катастрофах людей.

Серед відомих людей теж можна зустріти філантропів. Лев Толстой і Антон Чехов багато робили для дітей і сиріт і тяжкохворих людей. З нині живуть, є знаменитості, які також жертвують величезні кошти для нужденних. Серед них Анжеліна Джолі, Білл Гейтс, Мадонна, Гордон Мур.

Багато ненависники звинувачують філантропів, що їх любов до людей полягає лише в грошовому еквіваленті. Але, так чи інакше, кошти йдуть на позитивні цілі, допомогу іншому. Сподіваюся, ви тепер знаєте, хто такий філантроп.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Релігія. Додайте в закладки постійне посилання.