Хто такі скінхеди?

На дворі 21 століття і поява на вулицях представника тієї чи іншої молодіжної субкультури нікого вже не здивує. Що ж таке субкультура взагалі?

Субкультура (від латинського — «субкультура») — частинка будь-якої культури, що відрізняється від більшості; громадські носії цієї культури.

У наш час існує велика кількість різноманітних молодіжних субкультур. Найбільш відомі, такі як хіпі, растамани, емо, панки, готи, байкери, скінхеди та інші. Давайте поговоримо про те, хто такі скінхеди.

Зародження субкультури скінхеди

Якщо ж ми трохи заглянемо в історію появи цієї субкультури в Росії, скінхеди (або скіни, як їх називають у народі), з’явилися у нас в 1991 році. Причому виникло це рух під впливом культури Заходу.

В сучасному суспільстві існує думка, що скінхеди — прихильники нацистської ідеології. Але це не зовсім так. Існує декілька напрямів цієї субкультури:

 • Традиційні скінхеди (Traditional Skinheads). Вони аполітичні. Слухають реггі та ска.
 • S.H.A.R.P. (Skinhead Against Racial Prejudices). Проти расових забобонів.
 • R.A.S.H. (Red & Anarchist Skinheads). Дотримуються ідеї анархізму, комунізму, соціалізму.
 • НС-скінхеди (Nazi-skinheads) / бонхеди (Boneheads). Дотримуються націонал-соціалістичних ідей.
 • Straight edge скінхеди (sXe Skinheads). Дотримуються здорового способу життя, вважаючи, що алкоголь, сигарети і наркотики — це погано.
 • На жаль, у наш час в Росії скінхеди являють собою неофашисткую угруповання. І це трохи засмучує і лякає одночасно. Як вже стало зрозуміло, у скінів голена голова; одягають вони в основному джинси, армійські берци, обтічні куртки. Часто у них можна побачити татуювання: гітлерівську свастику або хрест у колі (варіант кельта).

  Спочатку, скінхеди слухали ска і панк-рок; зараз же вони слухають рок і музику патріотичного характеру, адже вони вважають себе істинними патріотами своєї країни.

  А проти кого борються скінхеди? Яка у них ідеологія?

  Кого б’ють скінхеди? Дана субкультура дотримується ідеології позиціонування себе як національно-визвольного руху; вважають, що арійська раса — вища; вони є істинними расистами і ксенофобами. Тому, скінхеди проти кавказців, таджик, вірмен, китайців, циган, євреїв і негрів.

  Якщо ж все узагальнити, то скінхеди — це група молодих людей, субкультура, яка живе за своїми конкретним законом, має свою атрибутику і символіку, слухає певну музику. У Росії в наш час, на жаль, скінхеди являють собою нацистів, неофашистів.

  Якщо ж ви бажаєте подивитися фільми про скінхедів, то можу запропонувати вам деякі. Наприклад: «Американська історія Х», «Зроблено в Британії», «Фанатик», «Це Англія», «Бритоголові», «перія», «Позиція скінхедів» та інші.

  Хочу також сказати: не варто забувати, що за розпалювання ненависті за ознакою національної раси передбачена кримінальна відповідальність. Не псуйте собі і своїм близьким життя! Подумайте, перш ніж вступити до лав скінхедів.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Культура. Додайте в закладки постійне посилання.