Хто такі поняті?

При розслідуванні кримінальної справи нерідко виникають ситуації, коли поняті просто необхідні. Наприклад, обшук, вилучення, огляд місця події і т.п. Давайте поговоримо, хто такі поняті і навіщо вони все-таки потрібні?

Визначення поняття понятого, його права та обов’язки вказані в УПК РФ. Так, зрозумілим може бути будь-яка фізична особа. Причому така особа, яка зможе об’єктивно спостерігати за процесом, тобто незацікавлене; як правило, понятих повинно бути 2 і більше осіб. Ними бути не можуть:

 • учасники кримінальної справи, їхні родичі;
 • неповнолітні;
 • працівники органів виконавчої влади, які пов’язані з оперативно-розшуковою діяльністю та / або попереднім розслідуванням.
 • Понятий має право бути присутнім при проведенні слідчого заходу, читати протокол, а також подавати скарги на дію / бездіяльність дізнавача або слідчого.

  Присяжний не може розголошувати інформацію попереднього слідства, а також він зобов’язаний з’явитися до суду або за викликами слідчого / дізнавача.

  Інститут понятих необхідний для об’єктивного регулювання слідчого процесу; щоб не було скоєно жодних зловживань з боку посадових осіб.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Держава. Додайте в закладки постійне посилання.