Хто такі неформали?

v Відео — «Хто такі неформали»

Проходячи на вулиці повз черговий тусовки молодих людей, наш погляд мимоволі падає на яскраво одягнених, татуйованих або особливим чином причесаних, особин. «От уже молодь!» — Думаємо ми. Однак, мало хто із звичайних людей уявляє, що такий одяг, зачіска і татуювання можуть означати багато що. Для нас звичайно вони означають мало. А от для молодих людей, які переживають складний період свого життя в зв’язку з віком, такий одяг — це символ чогось особливого. Чого ж? Спробуємо розібратися. Отже:

Хто такі неформали?

Перш за все, неформали — це соціальна група. Як правило, термін відноситься до тих молодим людям, які прагнуть будь-яким чином виділитися з товариства оточуючих їх людей. Прагнення до неформальних культурам виникає у людини, звичайно, в підлітковому віці. Однак, існує велика кількість випадків, коли люди надовго залишаються неформалами. Це пов’язано з глибоким усвідомленням ідей неформального руху. У наслідку, такі люди стають якимись духовними натхненниками молоді. Вони постійно перебувають у колі молодих людей і займаються тим, що прописано в неформальному «зводі правил» своєї культури. Природно, звід правил не має на увазі під собою наявність юридичного документа. Швидше, це просто погляди і традиції певної неформальної культури.

Мабуть, найбільш часта причина для виникнення неформальної групи — це музичний напрям. На цих дріжджах утворені основні неформальні культури. Наприклад, хіпі, металісти, репери, інді і так далі. Музика володіє якимсь магічним впливом на молодих людей. Відомі музичні групи повинні відчувати величезну відповідальність за те, що вони передають зі сцени. Для того, щоб зрозуміти, хто такі неформали або, що означає бути, наприклад, Металістів, потрібно любити музику в стилі метал. Без усвідомлення музики і без її прийняття, жодна людина не буде істинно прийнятий в ту чи іншу неформальну культуру.

Іншою популярною причиною виникнення неформальних культур є політична та історична ситуація. Наприклад, нацизм в Німеччині теж був неформальній культурою, яка переросла в машину для вбивств планетарного масштабу. З цієї точки зору цікава історія виникнення культури хіпі. Спочатку існувало рух бітників. Від слова beat або удар. Їх можна вважати прабатьками всіх неформальних культур нинішнього світу. Рух зародився в 50-х роках у Сполучених Штатах Америки. У ході Другої Світової Війни, багато молодих людей втратили батьків, після чого їх покоління називали розбитим. Ці молоді люди висловлювали свою скорботу і протест, одягаючись в рвані джинси, обвислі светри і старі кеди. На тлі інших школярів в піджаках і краватках, бітники виглядали, як жебраки. Такий одяг і часто зухвалу поведінку неформалів, були викликом традиційним засадам суспільства. До кінця 50-х років за наказом уряду США був винайдений наркотик ЛСД, який був покликаний знищити мало захищені верстви молоді. Згідно з дослідженнями до 60% активно вживали ЛСД, гинули від серцевих нападів. Але ситуація швидко вийшла з-під контролю. Наркотик перетворився на загальнонаціональну біду. У тому середовищі виникли такі найбільші музичні колективи як «The Doors», «Led Zeppelin» і «Rolling Stones». Музиканти активно брали наркотики і писали пісні під їх впливом. Групи були дуже популярні, що призвело до формування руху хіпі. Ці молоді люди вели безладний спосіб життя. Вживали легкі наркотики. Вони подорожували з міста в місто з різних музичним фестивалям. Їх девізом було відомий вислів: «Make love, not war». Що в перекладі на російську звучить, як «твори любов, а не війну».

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Культура. Додайте в закладки постійне посилання.