Хто такі гопники?

У нашому суспільстві існує велика кількість субкультур. Кожна з них має свої певні особливості, атрибутику, стиль життя, манеру поведінки. Сьогодні мова піде про гопників.

Сам термін походить від жаргонного слова «гоп», що означає удар, стрибок. Словники російської мови говорять, що гопник — це вуличний грабіжник, хуліган.

Гопники, вони ж гопи, гопота, гопорі — позначення деяких представників молоді. Вони близькі до кримінального світу, іноді з рисами кримінальної поведінки. Найчастіше ці люди відбуваються їх малоблагополучних сімей. Мають низький рівень освіти. За статистикою, гопники навчаються або закінчили ПТУ, технікуми. Але і в школах їх теж можна зустріти.

Найчастіше зустріти гопників можна біля під’їздів і яток. Особливо улюблене місце — лавки у дворі. Тут вони обговорюють різні теми, наприклад, у кого крутіше машина або подробиці останньої бійки. Спілкування емоційне, рясна нецензурна лексика. Найчастіше спілкування відбувається під шансон, який грає в мобільному телефоні. Гопники люблять сидіти на корточках. Часто п’ють пиво з пластмасових стаканчиків і гризуть насіння.

Як одягаються гопники?

Будь-яку неформальну культуру можна відрізнити за їх зовнішнім виглядом. Гопники теж мають свої відмінні риси. Ось деякі з них:

 • кросівки, підроблені під відомі бренди, таких як Adidas, Reebok, Puma;
 • спортивні штани, по типу трико. Як правило, з однією-двома смужками по швах;
 • шкіряна куртка, звичайно нарозхрист або куртка від спортивного костюма;
 • кепка-восьмиклинка, бейсболка або зимова чорна шапка (в народі «чеченка»).
 • Стрижка у гопників дуже коротка, іноді залишають невелику чубок. Цікаво те, як тримається шапка у гопників. Одягається вона на маківку. При цьому шапка не повинна закривати вуха, а навпаки, впиратися на них ззаду.

  Загалом, одягаються ці люди вкрай специфічно. Повна несочетаемость і крайня дешевизна одягу — ось основні критерії гардероба гопника.

  Як вести себе з гопниками?

  Якщо ж ви зустріли на вулиці компанію, яка відповідає вищесказаного опису, то потрібно дотримуватися низки правил:

 • Намагатися пройти мимо, не обертаючись;
 • Пересуватися слід швидко, по ламаній траєкторії (дворами, наприклад);
 • Триматися ближче до перехожих — це зробить вигляд, що ви не одні;
 • Уникайте темних безлюдних місць;
 • Намагайтеся не починати діалог з ними.
 • Якщо у вас все ж зав’язалася бесіда з гопником, то потрібно знати, як говорити з ними.

  Як розмовляти з гопниками?

  Бесіда відбувається, як правило, з їх ініціативи. У вас можуть запитати сигаретку, попросити подзвонити. Або поцікавитися, куди і навіщо ви йдете. Можна лише здогадуватися про їх наміри. Однак, наслідки часто малоприємні. Гопники — агресивні люди. Тому важливо зрозуміти, як спілкуватися з гопниками. Ось поради для діалогу з гопниками:

 • посміхайтеся, доброзичливість завжди корисна;
 • на питання бажано не відповідати, а якщо вже і довелося, то говорите коротко і по справі;
 • не виконуйте ніяких прохань;
 • залишатися ввічливим і спокійним;
 • не говорити термінами і хитромудрими словами.
 • Багатьох людей цікавить питання, як боротися з гопниками. Те, що, таких людей стає все більше — це показник рівня розвитку держави. Природно, фізично знищувати їх не варто. Адже якщо нападати на гопників натовпом, можна нажити собі ворогів. Тому боротьба з гопниками — риторичне питання. Але не варто забувати про свою безпеку. Необхідно тримати себе у фізичній формі. Якщо ви не володієте жодним з видів єдиноборств, то заняття в тренажерному залі один-два рази на тиждень допоможуть вам бути в хорошій фізичній формі. Крім того, збільшиться сила і витривалість. Корисно знати і прийоми вуличної самооборони. Їх легко знайти в інтернеті, а відпрацювати з одним.

  Якщо вас приваблює романтика хуліганства, простота мови і думок, подобається дешева спортивний одяг і шансон. Так як же стати гопником?

  гопником стати дуже просто. Йдемо на ринок і купуємо одяг, про яку говорилося вище. Викачуємо собі на телефон композиції сучасного блатняка. Одягаємося і йдемо в найближчий двір. Підходимо до будь-якої компанії гопників. За свого вас точно приймуть.

  Отже, сподіваюся, тепер ви будете знати, хто такі гопники. Будьте акуратніше!

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Культура. Додайте в закладки постійне посилання.