Хто такі фріки?

У сучасному суспільстві з’являються все нові і нові субкультури та групи. В останні час набуло великого поширення таке поняття як «фрік». Хто такі фріки і як їх відрізнити від звичайних людей? Давайте розберемося разом.

Само слово фрік походить з англійської мови — freak. Дослівно це слово перекладається урод, інвалід; дивак, дивна людина. Фриками називають екстравагантних, неординарних людей з незвичайною зовнішністю і епатажною поведінкою. Часто ці люди відмовляються від соціальних норм і стереотипів, ламають їх. Вважається, що фріки — це представники молодіжної субкультури, але ними можуть бути і цілком дорослі люди. Часто фріки — представники творчого бомонду — письменники, поети, музиканти, художники.

Минулого слово фрік відносилося до фізично неповноцінним або мають які-небудь дивні дефекти. Наприклад, фріки виступаючі в цирку — карлики, сіамські близнюки, бородаті жінки і т.д. Такі дивні люди завжди користувалися популярність серед глядачів і створили своє «шоу виродків». Таким чином, фріки можуть бути як від народження, так і стали такими в процесі життя.

Інше значення у цього слова з’явилося в 60-70 роки, коли виникло таке поняття як фрік-субкультура чи фрік-сцена. Цей рух об’єднав нестандартно мислячих любителів психоделічної і рок-музики, пост-хіппі і представників інших неформальних субкультур. Фріки відкидали цінність громадської думки та матеріальних цінностей і вище за все ставили свободу від умовностей і забобонів. Сучасні фрики також не боятися шокувати оточуючих своєю зовнішністю і манерою поведінки. За допомогою незвичайних нарядів та зачісок фрики творчо виражають себе і своє ставлення до навколишнього світу.

Ще одне зі значень слова «фрік» це досить поширене прізвище французької, рідше шотландського походження.

Які бувають фріки

Як відрізнити фрика від звичайної людини? Це зробити простіше всього! Фріки завжди виділяються з натовпу і ловлять на собі або захоплені, або зневажливі погляди. У Росії субкультура фріків не отримала ще такого широкого поширення як на Заході чи в Японії. Швидше за все, це пов’язано з консервативністю суспільства і неприйняття їм усього шаленого і незвичайного. Наприклад, найяскравішим фріком радянської сцени була Жанна Агрузарова, яка вважала себе марсіанка і любила футуристичні наряди.

Хто такі фріки: як їх дізнатися? Крім незвичайного одягу фрики використовують такі прийоми для вираження своєї індивідуальності:

 • татуювання: часто вони займають все тіло або його велику частину, деякі роблять татуювання на обличчі.
 • зачіски в стилі «панк»: фрики часто роблять «ірокези», дреди, косички. Так само волосся вони люблять фарбувати в яскраві, неонові кольори: салатовий, рожевий, небесно-блакитний, яскраво-фіолетовий і т.д.
 • пірсинг: на тілі та обличчі фрика ви можете побачити велику кількість сережок. Сережки вставляють в ніс, брови, мова, соски, пупок, статеві органи і ще куди тільки заманеться. Мочки вух, ніс або губу часто прикрашають «тунелі» — це прикраса великого розміру, яке має наскрізний отвір. Тунелі більш 10мм не можуть повністю затягнутися — видалити їх можна тільки хірургічно — видалити частину розтягнутої мочки, а потім зшити вухо.
 • інші модифікації тіла для радикальної зміни зовнішності: медичні імплантати (наприклад, у вигляді рогів), розсічення мови надвоє, на зразок зміїного, модифікація зубок-ікла, шрамування і т.д.
 • Отже, тепер ви знаєте хто такі фріки. Висловлюйте себе і не бійтеся, що про вас подумають інші!

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Культура. Додайте в закладки постійне посилання.