Хто такі феміністки?

У людей існує звичка об’єднуватися в групи, спільноти чи субкультури, що йде корінням не інакше як в первісне суспільство. Колективно нам простіше відстоювати свої погляди, ділитися інтересами, знаходити друзів зі схожими смаками. Яких тільки не буває спільнот — від музичних до політичних … Сьогодні ми докладно зупинимося на русі фемінізм і дізнаємося, хто такі феміністки.

Фемінізм (лат. femina — жінка) — громадський рух, мета якого — надання жінкам усіх наявних цивільних прав нарівні з чоловіками, а також прагнення до рівноправності в суспільстві чоловіків і жінок і боротьба з дискримінацією жінок.

Історія руху йде корінням в далекий XVIII століття, але найбільш активний розвиток воно одержало в XX столітті, коли спочатку жінки-феміністки відстоювали своє право голосу, а потім боролися за рівність соціальних та юридичних прав.

Жінки-феміністки не згодні з іміджем чоловіка в суспільстві. Він вважається сильніше, розумніше, амбітнішим, традиційно отримує більшу заробітну плату і займає керівні пости, робить великий внесок у культуру і найважливіші винаходи. Феміністки ж за те, щоб з жінками вважалися також, як з чоловіками, давали демонструвати свої здібності і самореалізовуватися. Саме такі жінки не дозволяють чоловікам платити за них в ресторані, притримувати двері і пропускати їх уперед, адже все це демонструє слабкість жінки, чого вони допустити не можуть. Саме вони прагнуть побудувати кар’єру, часто на шкоду дітям і родині, адже це доводить їх здатність працювати і заробляти гроші нарівні з чоловіком.

Приклад феміністського руху — знамениті українські феміністки. Дівчата з руху Femen влаштовують акції протесту в абсолютно різних місцях, раздеваяь при цьому по пояс, не тільки щоб показати своє ставлення до тієї чи іншої події, але і, як здається, щоб заявити, на що здатні на вид тендітні дівчата.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Держава. Додайте в закладки постійне посилання.