Хто такі емо?

Давайте спробуємо дізнатися, хто такі емо? Або правильно все ж буде Імо? Чим живе група людей, які називають себе емо: їх світовідчуття, атрибутика і одяг, музика яку вони слухають, стиль життя, яким вони живуть.

Хто такі емо? Емо або Імо?

Молодіжна субкультура емо (від англійського emotional — емоційний) бере свою освіту від однойменного стилю в музиці, шанувальниками якої емо є. Представники культури діляться на дві категорії по статевої приналежності: емо-бой (молодий хлопець культури емо) або ж емо-герл (молода дівчина культури емо).

Повернемося до слова emotional яке вимовляється як «імоушнл» — значить і звучати буде не як інакше як імо, але в російській мові існує слово емоційний, і саме від нього і пішов варіант назви «емо» як «емо».

Світовідчуття емо:

Емоції та їх вираження, мабуть, найголовніше в житті будь-якої емо, їм притаманні — самовираження, протистояння всього і дуже чуттєве ставлення до всього що відбувається в житті. Хто такі емо? Існує вже склався у людей стереотип про культуру емо — люди депресивного настрою до життя, бачать у всьому тільки негативну сторону, постійно виявляють свою слізливу натуру (причому тут йдеться не лише про особинах жіночої статі, а й емо-боях зокрема), схильні вирішувати проблемні ситуації в житті суїцидальними наслідками. Але при всій цій остраху, від інших рухів емо виділяє те, що їх культуру відносять до схильної до романтизму і робить акцент на піднесених почуттях культурі.

Культура емо пропагує таке поняття як стрейтейджінг — вся філософія цього поняття укладена в простій формі негативного ставлення до алкоголю, тютюну, наркотичних речовин, також у деяких випадках приписують вегетаріанство, відмова від використання продуктів містять кофеїн, відмова від медикаментів і від безладних статевих зв’язків. Сам по собі термін «стрейтейджінг» був запозичений з пісні групи Minor Threat «Straight Edge» («Чітка грань»).

Емо або гот? Хто такі емо — ті ж готи чи все ж таки це дві різні субкультури. Дуже схожі, але в той же час розхожі субкультури. Все що їх об’єднує, мабуть, це їх похмурість, романтичний настрій до всього, що стосується смерті і депресивності, пристрасть до чорного кольору. Самим же головним розходженням між ними завжди буде ставлення до світу — емо ненавидять себе, готи ж у свою чергу ненавидять все навколо себе, і з причини свого світовідчуття готи менше схильні суїцидальним настроям і плачевних наслідків на відміну від емо. Готичному руху притаманна любов до кладовищ, стиль бароко і готика — тому не варто плутати дані руху.

Мир емо завжди наповнений вибуховим кількістю глибоких особистісних переживань, від чого у таких людей притупляється реакція на суспільні події, що відбуваються навколо нього, що може закінчитися навіть відмовою від світу і плачевним результатом суїциду, тому що іншого виходу ці люди, як правило, для себе просто не бачать.

Атрибутика, зовнішній стиль і одяг прихильника субкультури емо:

Хто такі емо? Давайте розглянемо найважливіші відмітні ознаки цієї субкультури, які допоможуть вам в точному визначенні ставлення людини до цієї групи. Серед безлічі відмінних ознак, можна виділити такі як:

 • Колір в одязі рожево-чорний, чорний символізує депресію, відчуження від світу, а рожевий — протиставлення зв’язку з готичним рухом.
 • Традиційна зачіска емо — коса рвана чолка, що звисає до носа закриває хоча б одне око, ззаду ж волосся коротке і стирчать в різні боки. Або це жорсткі пряме волосся для молодих людей, а для дівчат можливі виконання на голові всіляких майже дитячих зачісок (хвостики з яскравими заколочкамі і бантиками), двошарові зачіски, що включають в себе два кольори основним з яких залишається все той же чорний.
 • Наявність тунелів у вухах, пірсингу на обличчі та інших частинах тіла.
 • Як і дівчата, юнаки стилю емо фарбують помадою губи кольору шкіри і використовують світлі тональні креми для шкіри, густо підводять очі чорним олівцем і фарбують вії тушшю, фарбують нігті лаком.
 • Вузькі обтягуючі футболки, вузькі темні джинси з темним або рожевим ременем, прості кеди з яскравими однотонними шнурками або шнурками шашечки (у емо є свій певний стиль шнурування), на шиї картата двоцвітна косинка, смугасті гетри на руках і ногах; обідки з бантиком, окуляри великі й яскраві, напульсники і різнокольорові кольорові браслети, велика «поштова» сумка з різними значками;
 • Що рідко зустрічається в одязі емо — одяг унісекс;
 • Різноманітні прикраси від ободків з бантиками у волоссі, великих очок яскравих квітів, різноманітних видів напульсників і браслетах на руках, яскравих великих бус, до м’яких іграшок грають роль талісманів, з якими вони надалі намагаються не розлучатися ніколи і ніде.
 • Так само хочеться відзначити що бісексуальність — дуже часто поширене явище серед субкультури емо і причиною тому все те, що між хлопчиками схожими на дівчаток, і дівчатками схожих на хлопчиків все складніше виявити статеву приналежність. Думаю тепер Ви маєте хоч найменше уявлення про те, хто такі емо і з легкістю зможете відрізнити емо від гота або будь-якого іншого представника іншої субкультури.

  Музика емо стилю:

  Напевно, перше питання, яке з’явиться, а в чому ж відмінність емо музики від простої? Емо музика несе в собі виски, плач, шепіт переходить у крик, це тексти про розбитою і нерозділене кохання, тексти про несправедливість, насильство і повному жорстокості світі. За звучанням є як м’які мелодійні композиції, так і важкі з надривом. Не можна порівняти ту чи іншу групу, кожна людина по-своєму виражає різні види емоцій, найголовніше щирість цих емоцій і щоб вони йшли із самої душі. Будь стандартна емо-група за складом не відрізняється від будь-якої іншої музичної групи — це бас, гітара, барабани і звичайно ж соліст з гарним мелодійним голосом здатний взяти високі ноти. Простіше кажучи: потужної сили музика, складні партії, імпульсивність в музиці та виконанні, красивий фальцет соліста співаючого про проблеми своєї нерозділеної любові і вічної проблеми свого буття ось вам емо-музика. Наведу лише деякі приклади груп підходять під стилістику емо: My Chemical Romance, Cursive, Neversmile, Орігамі та ін

  У наш час все більше і більше підлітків примикають, до стилю життя емо. А це все більше змушує замислитися, що ж не так і де стався той переломний момент у житті простого підлітка.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Культура. Додайте в закладки постійне посилання.