Хто такі бі?

Бі — це скорочене слово «бісексуал» або «бісексуалка». Тому щоб зрозуміти, хто такі бі, потрібно дати визначення поняттю «бісексуал». Термін бісексуальність, в широкому розумінні цього слова, позначає особливість людської сексуальності, яка може складатися з бісексуальної ідентичності, бісексуальної поведінки і, нарешті, бісексуальної орієнтації. У вузькому ж сенсі все зводиться до бісексуальної орієнтації. Так от бі називають людей з бісексуальної орієнтацією, яка передбачає статевий, чуттєве, емоційне потяг як до представників свого, так і до представників протилежної статі. Причому гетеросексуальное потяг не завжди відповідає за силою гомосексуальної.

На питання, хто такі бі, яка природа бі тощо, сексологи дають більш широкі відповіді. У 1948 році американський психолог Альфред Кінсі, в своїй книзі «Статеве поведінка самця людини», опублікував шкалу сексуальності, яка оцінювала сексуальну орієнтацію людини за шкалою від 0 до 6 балів. У своїх працях Кінсі каже, що в природі немає строго гетеросексуальних і гомосексуальних строго типів, і що сексуальність людини можна розділити на шість категорій, які відображені в його «Шкалою Кінсі»:

0: Виняткова гетеросексуальність

1: Переважно гетеросексуальність, лише зрідка практикуються гомосексуальні контакти

2: Переважно гетеросексуальність, але гомосексуальні зв’язки не дуже рідкісні

3: В рівній мірі практикуються гетеросексуальні і гомосексуальні зв’язки

4: Переважно гомосексуальність, але гетеросексуальні контакти не дуже рідкісні

5: Переважно гомосексуальність, лише зрідка практикуються гетеросексуальні контакти

6: Виняткова гомосексуальність

Пізніше Кінсі вніс в шкалу додаткову позицію «Х», яка позначала асексуальність.

Відмінність бісексуалів від геїв і лесбіянок (гомосексуалів) в тому, що гомосексуали практикують тільки гомосексуальні контакти і не виявляють ні емоційного, ні чуттєвого, ні статевого потягу до представників протилежного типу.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Відносини і Сім'я. Додайте в закладки постійне посилання.