Хто такі баптисти?

Щоб зрозуміти, хто такі баптисти, важливо почати з самого поняття. Баптизм (від грец. Баптізо — хрещення) — є одним з напрямків протестантського християнства. Сьогодні баптистами називаються віруючі християни, які сповідують хрещення по вірі. Вони переконані що віра повинна передувати хрещенню, оскільки хрещення — це видимий знак з’єднання з Христом і якщо людина хрещений, це означає, що він готовий бути християнином.

Біблія є основою віри баптистів. Головний пункт їх віровчення — догмат про особисту вірі, який виник під впливом «Святого Духа». Баптисти вважають, що з Богом пов’язано все в нашому житті і без Бога немає радості і щастя, тому їх девіз — «Бог є любов». На їхню думку, людина — це істота гріховне і розраду він може знайти тільки у вірі в Ісуса Христа. Хрещення ж, за вченням баптистів, немислимо без пробудження особистої віри і не має сили, якщо було скоєно до пробудження. В основі всього їх вчення і пристрою лежить принцип безумовної свободи совісті. Так само, як і хрещення, вони визнають таїнство причастя.

Щоб зрозуміти, хто такі християни-баптисти, варто згадати історію XIX століття. Євангельські християни-баптисти — це послідовники баптистського віровчення на території Росії, Білорусії, Україні та інших країн пострадянського простору. Назва історично склалося з найменувань двох споріднених християнських напрямків: баптистів і євангельських християн. Обидва напрямки склалися на території Росії в 60-х і 70-х роках XIX століття. Їх об’єднання відбулося в жовтні 1944 року, коли в Москві утворився Всесоюзний рада євангельських християн і баптистів. Після розпаду Союзу РСР, він припинив своє існування, але євангельські християни-баптисти вважаються другою за чисельністю після православ’я християнської конфесією в Росії. З 1992 року в Росії існує Російський союз євангельських християн-баптистів.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Релігія. Додайте в закладки постійне посилання.