Хто придумав інтернет?

Інтернет можна порівняти з глобальним інформаційним простором, це наче об’єднана система комп’ютерних мереж. До інтернету підключено неймовірна кількість комп’ютерів у всьому світі. І хто зміг створити таку основу для якогось «інформаційного суспільства»?

Хто придумав інтернет

Все почалося з того, що Радянський Союз в 1957 році запустив штучний супутник Землі. Внаслідок чого Америка вирішила убезпечити себе на випадок війни і знайти надійну систему передачі інформації. З’явилося пропозицію розробити комп’ютерну мережу. Її розробку доручили відразу Каліфорнійському університету в Лос-Анжелесі, університету Юти, університету штату Каліфорнія в Санта-Барбарі і Стенфордському дослідницькому центру. Ось хто придумав інтернет, виявляється. Створена комп’ютерна мережа отримала назву ARPANET. Така абревіатура з англійської означає Advanced Research Projects Agency Network. І вже в 1969 році в мережі об’єдналися ці 4 наукових установи. Фінансування проекту йшло від Міністерства оборони США. Перший сеанс зв’язку був проведений між Каліфорнійським університетом Лос-Анжелеса і Стенфордським дослідним інститутом, які перебували на відстані 640 км одна від одної. Перша спроба вдалася не до кінця, зате після відновлення зв’язку в цей же день друга спроба стала успішною! Якщо вас коли-небудь запитають, в якому році придумали інтернет. Можете сміливо називати дату його народження: 29 жовтня 1969 року. Час першої спроби доводилося на 21:00, а другий — на 22:30.

Розвиток комп’ютерної мережі ARPANET поширювалося вже на вчених різних галузей науки. А в 1971 році була створена перша програма для передачі електронної пошти по мережі. Популярність такої програми відразу ж зросла. У 1973 році ARPANET став міжнародним. 1983 став знаменним. Був проведений перехід ARPANET з протоколу NCP на TCP / IP. Цей протокол використовується до цих пір для об’єднання мереж. І саме в 1983 році придумали інтернет як назва мережі ARPANT. Доменні імена ввели в ужиток в 1984 році. Спілкуватися в реальному часі в мережі інтернет у вигляді чату стало можливим в 1988 році, коли придумали протокол Internet Relay Chat (IRC).

І тільки в 1989 році в Європі з’явилася ідея створення Всесвітньої павутини. Ми повинні бути вдячні вченому Тім Бернерс-Лі, який пізніше створив протокол HTTP, розробив мову HTML і URI. З цим ученим працював дослідник Роберт Каілліалу, проект World Wide Web був у розробці. Загальнодоступним інтернет став в 1991 році. Відомий браузер NCSA Mosaic з’явився в 1993 році. Відкриті технічні стандарти інтернету робили його незалежним від комерційних компаній і бізнесу. У 1997 році можна було нарахувати близько 10 мільйонів комп’ютерів, підключених до інтернету. Обмін інформацією через інтернет став дуже популярним.

Чи думали ті, хто придумав інтернет, що до справжнього моменту вже буде можна підключитися до мережі через супутники зв’язку, мобільні телефони, телевізори, радіо-канали, електропроводи. Зараз багато хто просто не уявляють життя без інтернету. На даний момент можна почути термін Рунет, який є російськомовною частиною всесвітньої мережі Інтернет. Тобто існують національні домени su, ru і рф. Сучасним російським мережам дали початок програмісти і фізики в 1990 році. Перший російський домен ru був зареєстровано 7 квітня 1994 року. Кирилиця, а саме домен рф вперше з’явився зовсім недавно 12 травня 2010. На цей момент існує безліч браузеров, тобто веб-програм, за допомогою яких ми виходимо в Інтернет. Сьогоднішню мережу, звичайно, не порівняти з тим, що було раніше, але багато з нас вдячні тим, хто придумав інтернет.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Інтернет. Додайте в закладки постійне посилання.