Хто написав Гаррі Поттера?

Слава про юного чарівника Гаррі Поттера облетіла всю планету! На сьогоднішній день про цей незвичайний хлопчика написано 7 книг, які перекладені більш ніж на 60 мов. По кожній книзі зняті картини, які мають не менш приголомшливий успіх. Світ, створений письменником в цих книгах, активно обговорюють у ЗМІ. Так хто ж написав «Гаррі Поттера»? Хто той чоловік, що зміг своєю ідеєю заразити весь світ? Автором є англійка Джоан Роулінг. На обкладинках її книг можна помітити такі ініціали: «Дж.К. Роулінг». Буква К. позначає ім’я «Кетлін» — так звали бабусю письменниці. Справа в тому, що у видавництві боялися друкувати першу книгу Джоан, оскільки побоювалися неприйняття з боку читачів. Адже Джоан — жінка, а основною цільовою аудиторією майбутнього бестселера вважалися хлопчики-підлітки. Хто б міг подумати, що надрукована на старій друкарській машинці книга «Гаррі Поттер і філософський камінь» принесе Джоан світову славу, а читати роман будуть люди різного віку. Але тоді про це успіх ніхто не здогадувався, тому письменниці довелося представитися через ініціали.

Слідом за першою книгою було шість інших, які опинилися нітрохи не гірше першої. Бути може, незабаром Джоан Роулінг порадує нас продовженням історії про Гаррі Поттера. А поки ми можемо насолоджуватися прекрасними фільмами і комп’ютерними іграми.

Роман «Гаррі Поттер і філософський камінь» вийшов у світ в 1997 р. і був визнаний найкращою дитячою книгою року. Зараз Джоан Роулінг є найбагатшою жінкою Англії, і все це завдяки її творчеству.Кроме семи екранізованих романів, Джоан Роулінг випустила ще одну книгу, безпосередньо пов’язану з попередніми. Вона називається «Гаррі Поттер: передісторія» (2008 р.).

Фільми, зняті за книгами, збирають повні кінозали. Право на екранізацію двох перших книг отримала компанія Warner Bros. Завдяки їй і відомому режисерові Кріс Коламбус світ побачив чудові кінокартини, роль головного героя в яких зіграв зовсім молодий Деніел Редкліфф. Потім пішли екранізації всіх наступних книг.

Цікаві факти про Джоан Роулінг і «Гаррі Поттера»:

 • У 2006 р. Джоан Роулінг була визнана найбільшим із сучасних британських письменників.
 • Дж. Роулінг народилася 31 липня 1965 р. Гарі Поттер — 31 липня 1980
 • Письменниця створила сайт pottermore.com, на якому пообіцяла викладати нову інформацію про Гаррі Поттера.
 • Одного разу сім’я письменниці переїхала жити в містечко Вінтерборн, де чотирирічна Джоан познайомилася і подружилася з дітьми на прізвище Поттер.
 • Своє перше твір Джоан написала у шість років. Це був невеликий розповідь про пригоди одного кролика.
 • Перша книга про Гаррі Поттера була продана видавництву «Блумсбері» за 4000 доларів. Після цього Джоан не потрібно було більше працювати вчителем, і вона цілком присвятила себе творчості.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Освіта. Додайте в закладки постійне посилання.