Хто написав Біблію?

Біблія — найвідоміша і загадкова книга в усьому світі. Вважається, що читаючи її, ми спілкуємося з Богом. Біблія вчить нас праведного життя, розповідає про минуле, а деякі навіть вбачають у ній передбачення кінця світу. Хто написав Біблію?

Біблія — стародавня книга, і писалася вона впродовж багатьох століть (з XII ст. до н.е. по I ст. н.е.). Уже цей факт припускає, що у Біблії було багато авторів. Біблія складається з багатьох книг, в яких вказані імена їх укладачів. Укладачів налічується близько 30 чоловік, і всі вони — богонатхненні люди. Вони жили в різний час і відрізнялися один від одного за походженням і способу життя. Наприклад, Данило був державним діячем, Амос працював пастухом, а Давид був царем. Але укладач — це не те ж саме, що автор. Упорядник міг просто записувати думки і слова Бога, апостолів і святих людей, тому питання про авторство Біблії достатньо складний і довго досліджується наукою. Більшість авторів Біблії анонімні.

Біблія складається з двох великих частин — Старого та Нового Завітів. Старий Заповіт в три рази об’ємніше Нового і оповідає про події до Різдва Христового. Новий Завіт, що розповідає про життя після народження Христа, на думку більшості вчених, писався в I в. н.е. Також в різних релігіях ведуться суперечки з приводу автентичності Завітів. Усі релігії визнають Старий Завіт, а ось Новий Завіт не визнається іудаїзмом. Юдеї вважають Новий Завіт не більше ніж белетристикою і сумніваються в достовірності описаних подій, зате вони свято шанують Старий Завіт, який у них називається Танах. Тим не менш, для кожного Завіту вчені виділяють тих чи інших авторів.

Хто написав Біблію — Старий Завіт? Старий Завіт був запозичений від іудеїв і складається з 39 книг. Іудаїзм ділить Старий Завіт на три частини: П’ятикнижжя Мойсея («Закон»), «Пророки» і «Письма». Більшість вчених вважають, що автором П’ятикнижжя є Мойсей, і лише кілька рядків написали інші люди. Інші вчені посилаються на різні літературні джерела, які потім були сполучені і утворили П’ятикнижжя. Таким чином, у нього могло бути багато різних авторів. Що стосується двох інших частин Старого Завіту, то автори в більшості невідомі, і лише в деяких випадках передбачають конкретних людей. Наприклад, автором книг перших, 2-ий Хронік і Ездри вважається Ездра, в якості автора Псалтиря припускають царя Давида, книгу Еклезіаста, можливо, написав Соломон, автором більшої частини книги Ісайї вважається Ісайя, а здебільшого книги Ісуса Навина — Ісус Навин ; книгу Суддів і «Рут» міг написати Самуїл. І то проблема авторства окремих частин викликає палкі суперечки, і на сьогоднішній день важко точно визначити хоча б одного автора тієї чи іншої частини.

Хто написав Біблію Новий Завіт? Новий Завіт представляє собою зібрання 27 творів, 21 з яких — листи. Існує точка зору, що листи, включені в Новий Завіт, фіксували на папері писарі під диктовку колишнього іудея Павла. Ці рукописи були створені на грецькій мові, і оригінали, на жаль, не збереглися. Але є безліч переписаних копій з цих листів, зроблених різними людьми. В таких копіях могли допустити помилки, щось забути записати, щось переплутати, десь поміняти сенс, тому в автентичності записаного багато хто сумнівається. Також до складу Нового Заповіту входять Євангелія від Марка, Луки, Матфея, Іоанна і лист Якова. Всі Євангелія є анонімними. Авторство, крім Євангелія від Івана, ніде не визначено. Що стосується зазначеного Євангелія, то в його тексті ми знаходимо, що автор, який також є анонімним, називає себе одним з улюблених учнів Христа і запевняє, що належав до близького оточення Святого. Вважається, що першим було написано Євангеліє від Марка, і вчені не раз відзначають його вплив на інші, більш пізні Євангелія. Крім того, на створення Євангелій могли вплинути перекази і традиції. Багато дослідників припускають, що Євангеліє від Матфея написав єврейський християнин. Лука міг бути автором Євангелія від Луки, а міг їм і не бути (наприклад, книгу могли написати його учні). У кожному разі, Лука не був очевидцем подій, описаних в Євангелії. Не виключені також дописки та виправлення в початкових текстах Євангелій.

Питання про авторство Біблії дуже складний і суперечливий. Учені пишуть великі книги, намагаючись відшукати відповідь на цей єдине питання. Багато людей цікавляться тим, хто написав першу Біблію. Постановка питання сама по собі неправильна, тому що Біблія — одна єдина, писалася протягом багатьох століть і має безліч авторів. Правильніше було б запитати, хто вперше зібрав всі тексти Священного Писання і назвав це Біблією. Припускають, що всі книги Старого Завіту зібрав книжник Ездра, а обидва Завіту вперше були канонізовані на соборі в Карфагені в 397 р. (за іншими даними це відбулося в 363 р. на Лаодикійському соборі). Документальних підтверджень цього не знайдено, але вже з V ст. Біблію поділяли на Старий і Новий Завіт. Перші документально підтверджені факти канонізації Біблії відомі з часів Тридентського собору, який тривав з 1545 по 1563 Рішенням цього собору були канонізовані 45 книг Старого Завіту і 27 книг Нового Завіту.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Релігія. Додайте в закладки постійне посилання.