Хронічна втома при вагітності: норма або хвороба?

Вагітність — один із самих хвилюючих періодів у житті кожної жінки, що супроводжується, однак, поряд достатньо неприємних проблем зі здоров’ям. Одна з найпоширеніших проблем — хронічна втома, з якою стикається більшість жінок на різних стадіях вагітності, особливо протягом першого та третього триместрів.

Що викликає відчуття втоми при вагітності?

Відчуття втоми і виснаження протягом першого триместру вагітності абсолютно нормально: оскільки організм жінки звикає до фізичних і емоційним змінам, напади втоми будуть досить регулярними. Під час вагітності жіночий організм отримує додаткове навантаження — адже всередині жіночого тіла поступово розвивається нове життя. Гормональні зміни та збільшення рівня гормону прогестерону викликають додаткове виснаження, а втому збільшується через ранкової нудоти і нездужання, які під час першого триместру відчуває абсолютну більшість жінок.

Як правило, всі ці симптоми починають зникати до кінця третього місяця вагітності, і протягом короткого терміну жінка відчуває емоційний і фізичний підйом. Втім, надлишок енергії спостерігається недовго — з початком третього триместру відчуття втоми з’являється знову, на цей раз вже з інших причин. Протягом усього третього триместру вага плода поступово збільшується, тіло змушене справлятися з навантаженням, що, а вагітна жінка страждає від порушень сну, частого сечовипускання та інших наслідків збільшується в розмірах живота, що і викликає відчуття втоми.

Важливо відзначити, що в деяких випадках, коли відчуття хронічної втоми зберігається і протягом усього другого триместру вагітності, необхідно проконсультуватися з лікарем. Цілком можливо, що втома — сигнал проблем зі здоров’ям: наприклад, депресії або анемії.

Як позбавитися від втоми під час вагітності

 • Здоровий сон: Під час вагітності жінці необхідний здоровий і достатній сон. Спробуйте лягати якомога раніше і спати не менше дев’яти годин поспіль. Вдень влаштовуйте своєму організму регулярні перепочинку: подрімати всього 10 хвилин, можна заповнити втрачену організмом енергію.
 • Правильне харчування. Збалансований раціон з нормальним вмістом овочів, фруктів, молочних продуктів забезпечить жіночому організму додаткові калорії і дозволить справитися з втомою. Ні в якому разі не можна боротися з відчуттям втоми напоями, що містять кофеїн, і жирною їжею — вони, навпаки, викличуть відчуття млявості. Дуже важливо пити достатньо рідини, щоб організм не страждав від втрати вологи, і розділити три основних прийоми їжі на кілька невеликих страв протягом дня — це допоможе заповнити втрачену енергію.
 • Фізичні навантаження: навіть невеликі фізичні навантаження — такі, як найпростіші вправи або плавання — покращують циркуляцію крові, метаболізм і дозволяють справитися з відчуттям втоми.
 • У житті кожної жінки вагітність пов’язана з певними неприємними відчуттями, проте більшість проблем вирішується дуже просто. Відпочинок, сон, здорова їжа і фізичні навантаження дозволяють жінці контролювати своє тіло і підготувати організм до пологів.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.