Хромотерапія — лікування кольором

Багато століть людям відомо позитивний або негативний вплив кольорів на настрій. Вони відіграють велику роль для емоційного стану, здатні зробити нас більш креативними, оптимістичними або навпаки, апатичними і песимістами. Нам важко уявити світ без кольору. Ми захоплюємося красою пейзажів з достатком синього або зеленого, і нам цього достатньо, щоб підвищити настрій. І колір може мати велике значення для нашого здоров’я, як фізичного, так і психічного. Цим займається хромотерапія.

Колір, як відомо, являє собою енергетичний потік і може бути розщеплений на безліч кольорів. Його енергія позитивно чи негативно впливає на тіло. Хвороби — результат енергетичного дисбалансу в організмі.

Хромотерапія за допомогою впливу того чи іншого кольору дає тілу енергію, якої він позбавлений, відновлюючи рівновагу і особливим чином впливаючи на стан різних органів.

Трохи історії

В античні часи хромотерапія була вже відома, тому що стародавні єгиптяни і греки будували будівлі з використанням певного кольору і світла, будучи впевненими в тому, що це може сприяти здоров’ю та хорошому самопочуттю.

У Китаї та Індії кольору широко застосовувалися з давніх-давен, будучи частиною національної медицини і аюрведичній практики. Аюрведа має на меті лікувати хворого, а не хвороба, тому вплив її поширюється не тільки на фізичний стан, але і на псіхоемоціонаьное, а також на харчування, взаємодія між людьми.

У Європі та США хромотерапією зацікавилися в кінці дев’ятнадцятого століття. Тоді ж її почали застосовувати в терапевтичних цілях.

У 1933 році вийшла праця індійського ученого Діншаха Гадіалі «Енциклопедія спектрометрії», інформація з якої і лягла в основу застосування хромотерапії в двадцятому столітті. Раніше, а саме в 1878 році була випущена книга доктора бабіту «Принципи світла і кольору». В один час з Гадіалі, в тридцятих роках минулого століття, в США доктор Гарі Райлі Спітлер описав метод лікування, названий Синтоническая терапією. Остання полягала в тому, що промінь світла, на який дивилися пацієнти, міняв свій колір, впливаючи як на фізичне, так і на емоційний стан.

У двадцять першому столітті люди продовжують цікавитися хромотерапією, і методики стають все більш різноманітними. Добре знайома хромотерапія як в США, так і в Європі. І в Старому і в Новому Світі ця терапія застосовується як безпечне додаток до офіційної медицини.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.