Хребетна грижа і вагітність: корисні вправи

Біль у спині при вагітності — дуже поширене явище, пов’язане зі збільшенням ваги і додатковим тиском на хребет і органи малого тазу. І хоча в деяких випадках хребетна грижа може протікати безсимптомно, при вагітності зсув міжхребцевого диска може викликати гострий біль у спині і зажадати додаткового лікування.

Хребетна грижа може бути безсимптомною або ж викликати такі неприємні симптоми, як біль, оніміння, слабкість в ногах. Додатковий вагу і тиск на хребет під час вагітності можуть посилити хребетну грижу і спричинюється зміщенням міжхребцевого диска біль.

Діагностика та лікування

Традиційні методи діагностики хребетної грижі — такі, як рентгенівське дослідження, комп’ютерна томографія або магнітно-резонансне дослідження — при вагітності не рекомендовані, тому зсув міжхребцевого диска у вагітних жінок діагностується в більшості випадків тільки при появі характерних симптомів. У деяких випадках для визначення точної причини больових відчуттів виконуються аналізи крові або ультразвукове дослідження.

Лікування хребетної грижі при вагітності залежить від ступеня зсуву міжхребцевого диска і ущемлення нерва (інтенсивності викликаних хребетної грижею симптомів) та терміну вагітності. Полегшити симптоми хребетної грижі при вагітності допомагають постільний режим, певні вправи і фізична активність (плавання, ходьба, йога), прийом нестероїдних протизапальних препаратів типу ібупрофену, що пригнічують біль. Допомагають при хребетної грижі під час вагітності та альтернативні методи — масаж, хіропрактика.

Профілактика

Для попередження усунення міжхребцевих дисків під час вагітності дуже важливо підтримувати правильну поставу і уникати вправ або рухів, що надають додаткове навантаження на спину. Дуже важливо носити зручне взуття, спати на рівному матраці, не піднімати тягарів. Допомагають запобігти хребетну грижу і аеробні навантаження.

Вправи для полегшення симптомів хребетної грижі в період вагітності

 • Підйоми тазу (допомагають полегшити біль у спині, зміцнюючи м’язи нижнього відділу спини і живота): лежачи на спині, зігніть коліна так, щоб ступні повністю стояли на підлозі. Підкладіть руки під спину і повільно напружуйте м’язи преса, одночасно притискаючи нижній відділ спини до підлоги. У такому положенні затримаєтеся на п’ять секунд, а потім повністю розслабте м’язи. Повторіть вправу десять разів.
 • Вправи Кегеля (зміцнюють м’язи тазу, полегшуючи біль у нижньому відділі спини): повільно напружуйте м’язи піхви, намагаючись, щоб м’язи стегон, сідниць і живота залишалися розслабленими. Напружте м’язи піхви, затримавшись у такому положенні на десять секунд, а потім повністю розслабтеся. Повторіть вправу десять разів.
 • Підйоми рук (допомагають зміцнити хребет і полегшити біль, викликаний зміщенням міжхребцевого диска): лежачи на спині, зігніть коліна так, щоб ступні були притиснуті до підлоги. Піднімаючи таз, одночасно витягайте руки так, щоб вони спрямовані паралельно хребту. Затримайтеся в такому положенні на десять секунд, а потім повільно опустіть руки вниз. Повторіть вправу десять разів.
 • Підйоми ніг (допомагають зміцнити м’язи нижнього відділу спини і полегшити біль). Прийміть горизонтальне положення, зігнувши коліна, і, піднявши таз, повільно витягніть одну ногу, випроставши її максимально. Затримайтеся в такому положенні на десять секунд, а потім опустіть ногу на підлогу і розслабте м’язи. Аналогічним чином піднімайте другу ногу. Зробіть десять підходів для кожної ноги.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.