Хофітол при вагітності: при пізньому токсикозі

Хофітол є антиоксидантом — зменшує шкідливий вплив вільних радикалів, що утворюються в результаті окислювально-відновних реакцій. Крім того, він захищає печінку і нирки, поліпшує жировий обмін і зменшує кількість холестерину в крові.

Для чого вагітним жінкам хофітол

Хофітол — це рослинний препарат, витяжка з польового артишоку, що володіє м’яким антиоксидантну, сечогінну, жовчогінну і антиатеросклеротичну дію. Покращує стан кровоносних судин і циркуляцію крові в дрібних кровоносних судинах, в тому числі в судинах плаценти.

Під час вагітності всі органи і тканини жінки мають підвищене навантаження. У результаті в організмі утворюється велика кількість вільних радикалів, що утворилися в результаті окислювально-відновних реакцій. Ці надактивні «осколки» приносять багато шкоди організму, руйнуючи різні клітини. Тому антиоксидантні властивості хофітолу при вагітності припадають дуже до речі. Особливо необхідно антиоксидантну дію хофітолу в тому випадку, якщо в жінки є якісь запальні процеси або вогнища інфекції. Наприклад, при інфекційно-запальних захворюваннях нирок і сечовивідних шляхів — вони дуже часто зустрічаються при вагітності.

Особливо високе навантаження несе при вагітності печінка, яка змушена переробляти і виводити велику кількість продуктів обміну речовин. Хофітол чинить гепатопротекторну дією, яка дозволяє захистити клітини печінки від дії токсинів, у тому числі нітросполук, алкалоїдів, солей важких металів. Хофітол збільшує вироблення коферментів (часто цю функцію виконують вітаміни) клітинами печінки і робить вплив на жировий обмін речовин, в тому числі обмін холестерину і деяких токсичних продуктів жирового обміну, покращуючи знешкоджуючих функцію печінки. Очищає печінку після проведення лікування антибіотиками.

Жовчогінні властивості хофітолу дозволяють швидше виводити продукти обміну речовин з організму. Жовчогінну дію відбувається переважно за рахунок поліпшення плинності жовчі, збільшення її об’єму і активного видалення солей жовчних кислот. Все це сприяє поліпшенню травлення, попереджає розвиток холециститу, зменшує метеоризм і відновлює роботу кишечника. А, як відомо, вагітні жінки часто страждають від метеоризму, печії, здуття кишечника і запорів. Хофітол, відновлюючи функцію печінки, повільно, але вірно покращує їх стан.

Останнім часом хофітол часто застосовують з метою профілактики гестозу — токсикозу другої половини вагітності. При цій патології страждає кровообіг в дрібних кровоносних судинах, в результаті чого з часом починають страждати всі органи і системи. Хофітол покращує стан дрібних кровоносних судин і кровообіг у них, що і є профілактикою гестозу. Поліпшується також кровообіг в області плаценти, в результаті поліпшується кровопостачання плоду, надходження до нього поживних речовин і кисню. Тому хофітол призначається також при фетоплацентарної недостатності, коли плід страждає від порушень кровообігу. При цьому страждає головним чином головний мозок плоду від нестачі кисню. Якщо такий стан триває досить довго, то зміни, які відбуваються в головному мозку плода, можуть стати незворотними.

Одним з ранніх проявів гестозу є набряки. Хофітол покращує мікроциркуляцію крові і роботу нирок, а також виводить зайву рідину з організму. У результаті такого впливу прогресування гестозу може зупинитися вже на ранніх стадіях.

Як приймати хофітол, показання та протипоказання для його прийому

Хофітол призначають вагітним жінкам в індивідуально підібраних дозах з різною тривалістю курсу лікування при таких захворюваннях і станах:

 • при загрозі гестозу;
 • при неприємних відчуття в животі, нудоті, відрижці, здутті живота;
 • при порушеннях відтоку жовчі на тлі дискінезії (порушенні рухової активності) жовчовивідних шляхів і жовчного міхура;
 • при запаленні жовчного міхура — холециститі;
 • при гострих і хронічних гепатитах та інших ураженнях печінки у фазі одужання;
 • при різних інтоксикаціях — отруєннях речовинами органічної і неорганічної природи, в тому числі лікарськими препаратами;
 • при будь-яких захворюваннях нирок;
 • при ожирінні і атеросклерозі.
 • Зазвичай хофітол добре переноситься вагітними жінками, але іноді можлива поява проносу і блювання, в цьому випадку прийом хофітолу потрібно припинити. Протипоказаний препарат лише при індивідуальній непереносимості і непрохідності жовчних шляхів (наприклад, при їх закупорці каменем).

  Хофітол — це препарат, який при вагітності приймати можна, але за призначенням лікаря.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.