Хламідіоз у чоловіків — характерні слабко виражені симптоми

загрузка...

Серед захворювань, що передаються статевим шляхом, друге місце після гонорейний інфекції займає хламідіоз. Це захворювання отримало свою назву від збудника — хламідії — внутрішньоклітинного хвороботворного мікроорганізму. Хламідійна інфекція вражає як чоловіків, так і жінок. Тим не менш хламідіоз у чоловіків має відмінні риси, пов’язані з особливостями будови статевої системи.

Поширенню хламідій серед людей сприяє той факт, що збудник здатний довгий час не проявляти себе зовнішньої симптоматикою. Така форма захворювання називається прихованою або латентною. Хламідіоз у чоловіків дуже рідко протікає в латентній формі, хоча яскрава клінічна картина зустрічається ще рідше. Тому можна говорити, що для «чоловічого» хламідіозу характерні слабко виражені симптоми, які проявляються в незначній поколювання або свербежі в дистальних (зовнішніх) відділах сечівника. Залучення до процесу уретри є найбільш частою симптоматичної особливістю цього патологічного процесу.

Слід зазначити, що лікарі нерідко плутають хламідіоз з гонореєю, що пояснюється схожою картиною цих двох захворювань, особливо тоді, коли хламідійна інфекція протікає гостро. У цих випадках у чоловіків відзначається різка болючість при сечовипусканні, наявність виділяється слизу з сечівника, іноді з домішкою гною або навіть крапельок крові. Періодично відзначається почервоніння і злипання дистальних країв уретри. Диференціальну діагностику і точну ідентифікацію збудника в такій ситуації дозволить виробити бактеріологічне дослідження, що дуже важливо для подальшої терапевтичної тактики.

Хламідіоз у чоловіків не стільки небезпечний своїми симптомами, скільки підступний ускладненнями. Справа в тому, що з уповільненим процесом далеко не кожен чоловік зважитися піти на медичне обстеження. Одні вважатимуть такий візит ганебним, інші — не вартим уваги, а треті взагалі можуть уявити, що це цілком «нормальні» вікові зміни. В результаті хламідіоз поступово поширюється за межі уретри, викликаючи самі різні захворювання. При цьому хламідіоз продовжує прогресувати незалежно від того, наскільки яскраво протікала інфекція: з яскравою клінічною картиною або взагалі безсимптомно. Найчастіше хламідії уражають сусідні органи чоловічої статевої системи: бульбоуретральние залози, семявиносящих протоки, яєчка та їхні придатки, передміхурову залозу, насінні пухирці. Збудник може «захоплювати» найближчі органи, такі як анальний отвір і пряму кишку. Однак дуже часто хламідії розповсюджуються далеко за межі найближчих до статевої системи органів, викликаючи характерні захворювання і направляючи лікарів по помилковому сліду.

Так, наслідками хламідіозу можуть стати запалення суглобів, у тому числі розташованих віддалено, очні захворювання, запальна патологія верхніх відділів травного каналу та ін Результат таких ускладнень залежить від імунітету пацієнта, а також від того, який орган «зачепила» хламідійна інфекція . При ураженні яєчок можуть виникати проблеми із зачаттям. Як правило, чоловіки, відчуваючи себе абсолютно здоровими, насилу в це вірять, але потрапила в насінники інфекція згубно впливає на паренхіму яєчок і епітелій сім’явиносних проток, що дуже негативно відображається на сперматогенезі. Результат такого впливу в ряді випадків може бути вельми плачевних у зв’язку з розвитком важковиліковних, а іноді і незворотного чоловічого безпліддя. На жаль, це грізне ускладнення зовсім не є рідкістю: як свідчить всезнаюча статистика, близько п’ятнадцяти відсотків молодих пар відчувають труднощі із зачаттям дитини, приблизно у кожному другому випадку причиною цього є чоловіче безпліддя, в якому далеко не останню роль відіграє саме хламідіоз.

Лікування хламідіозу в основному етіотропне, тобто направлено на самого збудника. Однак для успішної терапії лікувати необхідно не тільки чоловіка, але і його постійну партнерку, оскільки завжди з високою часткою ймовірності можна припускати наявність хламідійної інфекції в обох статевих партнерів.

Жигулі Андрій

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.