Хламідії при вагітності: прихована і небезпечна інфекція

Хламідіоз — одна з найбільш поширених видів інфекцій , що передаються статевим шляхом. Хламідіоз погано піддається лікуванню і відноситься до прихованих інфекцій. Заразитися хламідіозом можна під час орального, вагінального або анального сексуального контакту з інфікованим партнером. Хламідіоз може викликати серйозні ускладнення і у чоловіків, і у жінок, а також у новонароджених, народжених від інфікованих матерів.

Вплив хламідіозу на вагітність

Зараження хламідіозом під час вагітності підвищує ризик інфікування амніотичної рідини (навколоплідних вод), передчасних пологів і передчасного розриву навколоплідних оболонок, хоча своєчасне лікування може зменшити ймовірність виникнення цих ускладнень. Деякі дослідження вказують на зв’язок між хламідіозом і підвищеним ризиком мимовільного аборту, хоча інші дослідження не підтверджують існування цього зв’язку. Хламідії також викликають запалення в плаценті, внаслідок якого порушується її функція і розвивається плацентарна недостатність. В результаті недостатності плаценти відбувається затримка розвитку плода, уповільнення його зростання і збільшення ваги.

Запущений хламідіоз також підвищує уразливість організму відносно ВІЛ-інфекції та інших інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), а також підвищує ризик інфекції матки після пологів.

Більш того, хламідіозная інфекція може передатися через родові шляхи дитині під час пологів, і якщо інфекція потрапить у дихальні шляхи новонародженого, розвивається хламідійна пневмонія (в 5-20% випадків). За статистикою, зараження від інфікованої матері відбувається в половині випадків при пологах природним шляхом (і навіть в деяких випадках при пологах з кесаревим розтином).

Приблизно у 25-50% інфікованих від народження дітей розвиваються інфекції очей (кон’юнктивіт) вже протягом декількох днів після появи на світ (очні краплі або мазь, що запобігають гонорейний кон’юнктивіт, не перешкоджають розвитку хламідійної інфекції очей). Хоча ці інфекції дуже серйозні, їх вдається швидко вилікувати за допомогою антибіотиків, однак це сильний стрес для організму дитини, тому краще лікувати хламідіоз до пологів, щоб застрахувати малюка від зараження.

Симптоми хламідіозу

У 75% інфікованих жінок хламідіоз протікає безсимптомно. Від моменту зараження до можливої появи перших клінічних симптомів хламідіозу проходить від одного до трьох тижнів. Як правило, перші симптоми з’являються тоді, коли організм жінки не може впоратися з активним розмноженням хламідій. Характерні симптоми хламідіозу: печіння або дискомфорт при сечовипусканні, запалення шийки матки, збільшення неспецифічних виділень із піхви або, можливо, поява кров’янистих виділень.

Якщо ви практикуєте анальний секс, можливо запалення прямої кишки. Якщо інфікування відбулося оральним шляхом, можливо запалення і біль в горлі. До і після вагітності хламідії можуть проникнути в матку і маткові труби, викликаючи запальні захворювання органів таза. Поширенню хламідіозу сприяють у першу чергу сперматозоїди, які за рахунок свого активного пересування здатні доставляти хламідії у верхні відділи репродуктивної системи. За статистикою, запальні захворювання органів таза за відсутності лікування розвиваються у 40% жінок, хворих хламідіозом.

Симптоми запалення органів малого тазу: біль у нижній частині живота або в попереку, хворобливі відчуття під час сексу, вагінальна кровотеча, висока температурі і нудота. Запалення органів малого тазу може призвести до необоротного пошкодження і непрохідності маткових труб і, як наслідок, трубному безпліддя. Крім того, хламідіоз нерідко проявляється формуванням спайкового процесу в черевній порожнині, що також призводить до безпліддя.

Лікування хламідіозу під час вагітності

Для лікування хламідіозу застосовують антибіотики, здатні проникати всередину клітини і безпечні для прийому під час вагітності. Лікар може призначити антибіотик для одноразового прийому або для застосування протягом тижня. У більшості випадків одне курсу антибіотиків достатньо, щоб вилікувати інфекцію.

Лікування хламідіозу проводиться спільно із статевим партнером. На час лікування і протягом двох тижнів після його закінчення слід утриматися від будь-яких сексуальних контактів. Через місяць після закінчення курсу лікування необхідно пройти контрольне обстеження

Захист від хламідіозу під час вагітності

Щоб зменшити ризик зараження хламідіозом та іншими венеричними захворюваннями, займайтеся сексом тільки з постійним партнером, у якого немає сексуальних контактів з іншими людьми, або використовуйте латексні презервативи, а також зубну захисну прокладку (Рабердам).

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.