Хитаються зуби — небезпечний сигнал

Якщо зуби хитаються у дитини в період заміни молочних зубів на постійні, то це нормальне фізіологічне явище. Якщо ж зуби хитаються у дорослої людини, то найчастіше це говорить про те, що не в порядку ясна та інші околозубние тканини — такий стан вимагає допомоги стоматолога і тривалого лікування.

Чому можуть хитатися зуби у дорослої людини

Такий стан може бути викликано або порушенням обмінних процесів в околозубних тканинах (пародонтоз), або їх запаленням (пародонтит). Часто зустрічається поєднання цих процесів, коли захворювання починається з порушення обміну речовин, в результаті чого порушується імунітет і приєднується запальний процес. Раніше це взагалі вважалося єдиним захворюванням. І пародонтоз, і пародонтит протікають дуже довгостроково і є перешкодою для будь-якого протезування зубів, а також для імплантації титанових коренів зубів, на яких в подальшому проводиться протезування.

пародонту називається комплекс тканин, що оточують корінь зуба і мають одне з них генетичне походження. Це ясна, слизова оболонка, що покриває альвеолярну частину щелепи, кістка альвеоли, періодонт (зв’язка, що утримує зуб у комірці).

Причина того, що зуби хитаються, — пародонтит

пародонтиту називається запалення тканин пародонту. Це захворювання відрізняється прогресуючим руйнуванням тканин пародонта і кісток щелепи, на яких знаходяться зубні ряди.

Починається пародонтит зазвичай з гінгівіту — запалення ясен. Поступово між зубом і околозубних тканин відкладається зубний камінь, в результаті чого утворюється кишеню або простір між зубом і околозубних тканин. Поступово в цьому кишені накопичуються залишки їжі, бактерії і продукти їх життєдіяльності, які і викликають запальний процес, руйнуючи околозубние тканини і розхитуючи зуби. З часом руйнуються міжзубні кісткові перегородки, які утримують зуби в осередках, що ще більше розхитує зуби, і вони починають випадати.

Захворювання зазвичай протікає тривало, з загостреннями і ремісіями. Загострення супроводжуються такими загальними порушеннями, як підвищення температури тіла і нездужання. Гострий перебіг захворювання майже не зустрічається, зате хронічний пародонтит — досить поширене явище, він може бути легкою, середньої та важкого ступеня тяжкості:

 • легкий пародонтит — кровоточивість ясен при чищенні зубів, свербіж і печіння в яснах, швидке утворення зубних відкладень, почервоніння і набряк ясен, формування невеликого (до 3 мм) зубоясенної кишені;
 • пародонтит середньої важкості — значна кровоточивість, підвищена чутливість зубів, почервоніння і набряк ясен, зміна конфігурації ясен, нещільне прилягання ясен до зуба, зубодесневой кишеню більше 4 мм;
 • важкий пародонтит — біль, утруднення при відкушуванні і пережовуванні їжі, рухливість зубів, щілини між ними, генетично, гнильний запах з рота, деформація ясен, зубодесневиє кишені 6-7 мм і більш.
 • Лікування пародонтиту має бути комплексним і строго індивідуальним. При цьому застосовуються різні види хірургічного лікування, спрямовані на усунення пародонтальних кишень і на стимуляцію відновних процесів в кістці щелепи. За допомогою ортопедичного лікування усувається розхитаність зубів. Крім того, виявляються і проліковує всі каріозні зуби, видаляються зубні відкладення, в тому числі зубні камені між яснами і зубом. Лікування займає тривалий час, при цьому пацієнта обов’язково навчають правильній гігієні порожнини рота.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.