Хірургічна стоматологія: видалення або збереження?

Можливо, почувши слова «хірургічна стоматологія», ви уявляєте собі лікарню, загальну анестезію і, як мінімум, пару днів в лікарняній палаті, необхідні для відновлення. Однак багато процедур, що відносяться до області хірургічної стоматології, проводять в звичайних стоматологічних кабінетах, під місцевою анестезією. Деякі процедури можна провести відразу після того, як виявлена необхідність у них, без спеціальної підготовки і очікування. До хірургічної стоматології відносяться різноманітні операції та процедури.

Видалення зубів

Це найпоширеніша стоматологічна операція, через яку хоча б раз у житті проходив кожна людина. Видалення може бути необхідно в таких випадках, як карієс зуба мудрості, глибокий карієс, при якому зуб не підлягає відновленню, різні травми, тріщини в коренях зубів. Також видаляють молочні зуби, які не встигли випасти самі по собі. Іноді для досягнення оптимальних результатів при ортодонтичному лікуванні потрібне видалення одного або декількох зубів.

Корекція щелепи

Операція з корекції щелепи може знадобитися, наприклад, при утрудненому жуванні і ковтанні, при деяких порушеннях мови, неправильному прикусі, в результаті травм, і в багатьох інших випадках. Корекція щелепи не завжди відноситься виключно до області хірургічної стоматології. У деяких випадках хірург направляє пацієнтів, яким потрібна така корекція, до хірургів або іншим фахівцям, щоб знайти оптимальний метод лікування для конкретного випадку.

Імплантація зубів

Цей вид хірургічної стоматології стає все більш поширеною процедурою, використовуваної для заміщення відсутніх зубів. Техніки, використовувані в ході таких операцій, дуже різняться, залежно від того, який тип імплантатів обраний, а також від вихідного стану порожнини рота і зубів пацієнта. Більшість людей, яким була зроблена імплантація зубів, говорять, що відновлювальний період схожий на відновлення після видалення зубів, і все протягом тижня після операції вони могли повернутися до свого звичного харчування і способу життя в цілому.

Виявлення та лікування хвороб

Кожен рік як мінімум кілька десятків тисяч чоловік помирає від раку порожнини рота. Стоматологи вміють розрізняти ознаки раку порожнини рота і, якщо в ході огляду пацієнта виявляється щось підозріле, йому призначається додаткове обстеження, обов’язковою частиною якого є біопсія. Зазвичай цю процедуру проводить хірург, але в деяких випадках її здійснює стоматолог — в таких випадках біопсію тканин порожнини рота можна, з деякими застереженнями, віднести до області хірургічної стоматології.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.