Хіромасаж — повний контроль над відчуттями

загрузка...

Одним з різновидів безпосереднього терапевтичного впливу на поверхню людського тіла є широко поширена методика так званого Хіромасаж. Вважається, що цей спосіб масажної техніки вперше почав застосовуватися близько століття тому в Іспанії, через що хіромасаж називають ще іспанським масажем. Однак існує достатня кількість історичних документів, переконливо свідчать про те, що техніка Хіромасаж активно використовувалася ще древніми цілителями Китаю, Греції, Індії та інших держав.

Зрозуміло, основні прийоми масажу в цих країнах дещо відрізнялися один від одного, тим не менше, їх об’єднували одні й ті ж принципи — вплив на поверхню тіла не тільки долонями масажиста, але і різними ділянками рук.

У самому справі, хіромасаж передбачає активне використання пальців, зап’ястя (причому як тильній, так і долонній поверхні), ребра долоні, передпліч і ліктів. Досвідчений і кваліфікований масажист здатний настільки грамотно і вміло комбінувати прийоми Хіромасаж, що отримує повний контроль над відчуттями пацієнта. Дійсно, завдяки тому, що тіло людини відчуває різні по інтенсивності, характеру і площі впливу масажні прийоми, воно не «звикає» до рухів масажиста і весь сеанс знаходиться в стані підвищеної тактильної чутливості, реагуючи на кожен дотик фахівця саме так, як і слід для отримання терапевтичного ефекту.

Спостерігати за роботою професійного хіромассажіста з боку — вельми зачаровує зір. Часом його руху подібні до тих, які скоює скульптор при втіленні в життя свого чергового творіння, а іноді закрадається думка, що перед вами могутній чарівник, який здійснював над пацієнтом якийсь магічний обряд. В якійсь мірі обидва ці порівняння мають повне право на життя, оскільки ті зміни, які відбуваються з пацієнтом, дійсно його «перевтілюються».

Сеанси Хіромасаж можуть переслідувати різні цілі, починаючи від благотворного впливу на якісь певні ділянки тіла (місцевий масаж) і закінчуючи підвищенням енергетичного тонусу всього організму (загальний вплив). Так, при місцевому масажі наслідком лікувальних сеансів є нормалізація обмінних процесів в патологічному ділянці. Досягається це завдяки поліпшенню кровонаповнення тканин, більш якісному видалення продуктів обміну з клітин, нормалізації капілярного кровообігу і відтоку лімфи. Все сприяє активному насиченню тканин киснем і поживними речовинами і своєчасному виведенню внутрішньоклітинних отрут, а отже, і швидкому відновленню функціональної активності того чи іншого органу.

Крім того, хіромасаж дозволяє швидко зняти м’язовий спазм і усунути пов’язану з ним хворобливість або застійне явище. У свою чергу, зняття спазмів дає можливість більш ефективно використовувати й інші методи лікування, наприклад, ту ж інфузійну терапію, або застосувати більш інтенсивні методи масажної дії. Ось чому хіромасаж нерідко використовують для поліпшення еластичності м’язів і зв’язок. Все вищезазначене дозволяє використовувати хіромасаж при самій різній патології опорно-рухового апарату, варикозах, запально-дегенеративних змін неінфекційного походження та інших.

Дуже благотворно вплив Хіромасаж на шкіру. При цьому вона не тільки позбувається від дерматологічних проблем, але й перетвориться з естетичної точки зору: розгладжуються дрібні зморшки, зникають судинні зірочки, вирівнюється овал обличчя, посилюється пружність і еластичність шкіри. У тих місцях, де шкіра була в’ялою, відзначається виразний ліфтинговий ефект. У результаті шкіра виглядає набагато молодше за свій реальний вік, причому перші зрушення у бік омолодження стають помітні вже після перших одного — двох сеансів.

Всім відомо, наскільки наша шкіра пронизана спеціалізованими нервовими закінченнями — рецепторами. При цьому різні групи рецепторів реагують лише на певні види впливів, причому реагують по-різному. Ця особливість використана фахівцями Хіромасаж для надання загального впливу на тонку нервово-психічну структуру пацієнта. Залежно від обраної техніки та поставлених завдань можна надати як тонізуючий, так і розслаблюючий ефект. Відповідно, хіромасаж ефективний при депресіях, неврозах, хронічної втоми, а також в якості профілактики та усунення наслідків стресу.

Однак перед використанням такого методу, як хіромасаж, необхідно проконсультуватися з лікарем, оскільки в деяких випадках (наприклад, при пухлинах) його застосування протипоказано.

Жигулі Андрій

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.