Хімічний пілінг: змінимо шкіру?

загрузка...

Під час хімічного пілінгу на шкіру наносять спеціальний хімічний розчин і залишають його вбратися. Протягом наступних 1-14 днів, залежно від того, наскільки глибоко в шкіру проникло хімічна речовина, шкіра лущиться. Ця процедура руйнує старі частинки шкіри, на місці яких потім виростає нова шкіра. Використовуване хімічна речовина іноді називають ексфоліант.

Види хімічного пілінгу різняться в залежності від того, наскільки глибоко проникає хімічний розчин, а також від того, який тип розчину при цьому використовується. Факторів, що впливають на глибину пілінгу, кілька: концентрація кислоти в хімічному розчині, кількість шарів шкіри, що піддаються впливу, і кількість часу, відведеного на нейтралізацію кислоти. Більш глибокий пілінг призводить до більш виражених наслідків, а також підвищується ризик посилення болю і збільшення часу загоєння. Існує три основних види пілінгу:

 • Поверхневий пілінг — це м’який вид хімічного пілінгу, який підходить для всіх типів шкіри. Для поверхневого пілінгу зазвичай використовують рідину, що містить м’яку (розбавлену) кислоту, зазвичай гліколеву кислоту. Також іноді використовується сухий лід (тверда двоокис вуглецю)
 • При помірному пилинге хімічна речовина проникає в шкіру глибше, ніж при поверхневому, і викликає опік другого ступеня. Трихлороцтової кислота — основна хімічна речовина, використовувана для помірного пілінгу, хоча пілінг може бути проведений в кілька етапів з використанням іншого хімічної речовини.
 • При глибокому пілінгу хімічна речовина проникає глибоко в декілька шарів шкіри, і також викликає на обличчі опік другого ступеня. Цей вид пілінгу використовується тільки на обличчі. Зазвичай для глибокого пілінгу використовується фенол. Глибокий пілінг протипоказаний людям з смуглявим типом шкіри, тому процедура, як правило, відбілює її (гіпопігментація). У більшості випадків глибокий пілінг можна робити тільки один раз.
 • Перед процедурою хімічного пілінгу

  Лікар допоможе вам визначитися, якої глибини пілінг і який хімічний розчин найбільш підходять для вашого типу шкіри, на які області ви хочете впливати, яких результатів хочете досягти, наскільки ви готові ризикувати, і інші не менш важливі питання. Може бути проведений невеликий тест на маленькій ділянці шкіри, щоб зрозуміти, яким буде результат після процедури. Особливо актуально це для людей зі смаглявим типом шкіри.

  За два чи три тижні ви повинні почати підготовку вашої шкіри до процедури. Необхідно двічі на день очищати шкіру з використанням зволожуючого засобу, або щодня використовувати сонцезахисний крем. У деяких випадках рекомендується використовувати третиноїн, лікарський препарат, використовуваний для лікування вугрового висипу, як допоміжний засіб для швидкого загоєння. Такий догляд допоможе провести пілінг більш рівномірно, посприяє швидкому загоєнню, а також знизить ризик виникнення інфекції та інших ускладнень, особливо нерівномірного зміни кольору шкіри.

  Для помірного і глибокого пілінгу обличчя вам можуть запропонувати пройти короткий курс лікування лікарськими препаратами (наприклад, ацикловір), щоб запобігти появі інфекції. Це особливо ймовірно, якщо коли-небудь у вас був герпес, та пілінг буде робитися в області рота і навколо очей.

  Як робиться поверхневий пілінг

  Безпосередньо перед пілінгом шкіру очищають. Хімічний розчин (рідина або паста) наноситься на шкіру за допомогою маленької кисті, марлі або ватного аплікатора. Розчин залишають на шкірі на кілька хвилин в залежності від його типу. Для нейтралізації спирту і закінчення хімічної реакції використовується вода або спирт. Після цього розчин витирається. Ви можете відчути невелике печіння під час проведення процедури. Портативний вентилятор може охолодити шкіру і зменшити дискомфорт.

  Як робиться помірний пілінг

  Техніка проведення помірного пілінгу аналогічна поверхневому, але хімічна речовина залишається на шкірі на більш тривалий період часу. Помірний пілінг є більш болючим, ніж поверхневий, тому хімічна речовина сильніше і вбирається в шкіру глибше. Вам можуть запропонувати знеболюючі і заспокійливі засоби для того, щоб зменшити біль і неспокій під час процедури. Прохолодні компреси і вентилятори можна використовувати для ослаблення поколювання і печіння, викликаних дією хімічної речовини. Процедура займає близько сорока хвилин. Коли процедура закінчена, біль практично припиняється.

  Як робиться глибокий пілінг

  Глибокий пілінг — найтриваліший і самий хворобливий з усіх видів пілінгу. Процедура глибокого пілінгу з використанням фенолу також є більш складною, ніж інші види хімічного пілінгу.

 • Вам можуть запропонувати знеболюючі і заспокійливі засоби. Зазвичай ліки вводять внутрішньовенно. Також може застосовуватися загальна анестезія.
 • Ви можете бути підключені до кардіомонітор, а також протягом процедури отримувати рідину внутрішньовенно, так як фенол у великих дозах в організмі є токсичним. Ці заходи можуть не знадобитися в тому випадку, якщо пилингу піддається маленька ділянка шкіри.
 • Після того як ваша шкіра буде ретельно очищена, на неї наносять хімічний розчин і дозволяють йому вбратися. Після закінчення обробки однієї області обличчя робиться п’ятнадцятихвилинний перерву перед нанесенням розчину на наступну ділянку шкіри. Робиться це для того, щоб запобігти попаданню в організм занадто великих доз фенолу.
 • Після проведення пілінгу для лікування проблемних областей на них може накладатися мазь та пов’язки. Пов’язки зазвичай знімають через 2 дні. Мазь змивається через 24 години, і, в разі необхідності накладається повторно.
 • В залежності від того, наскільки велика область піддається пілінгу, процедура може зайняти від 60 до 90 хвилин.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.