Хімічне випрямлення волосся: наука на службі у краси

загрузка...

Власниці прямого волосся використовують плойки і навіть сплять в бігуді, щоб знайти жадані кучері. Ті ж, кому кучерява шевелюра подарована природою, нерідко витрачають багато часу і грошей, щоб її випрямити. Якщо вам набридло кожен день возитися з праскою для волосся, варто подумати про хімічний випрямленні.

Консультація фахівця

Хімічне випрямлення волосся — нескладна процедура, проте вона вимагає детального розуміння процес, включаючи на те, як саме хімічні речовини впливають на волосся. Тому дуже важливо знайти хорошого фахівця — попросіть поради у друзів, почитайте регіональні форуми, і ви напевно знайдете того, хто вам потрібен.

Такий фахівець розповість вам про всі можливі ризики, пов’язані з процедурою, а також оцінить текстуру і стан волосся. Останнє необхідно, щоб вибрати оптимальний релаксатор. Наприклад, тонким, ламким і / або пофарбованим волоссям підходять найм’якші релаксатори. Найбільш сильні релаксатори використовують для випрямлення сильно кучерявого волосся; при цьому дуже важливо, щоб волосся були здорові.

Перш ніж проводити хімічне випрямлення волосся, релаксатор тестують на одній пасма. Це дозволить виявити можливі негативні реакції і переконатися в тому, що релаксатор вибраний правильно — або ж скорегувати вибір.

Процедура

Для хімічного випрямлення волосся зазвичай використовуються наступні хімічні речовини:

 • релаксатор;
 • Нейтралізатор;
 • Крем на основі вазеліну;
 • Шампуні, створені спеціально для використання з релаксатор;
 • Кондиціонери, розпрямляють волосся.
 • Процедура складається з трьох основних етапів:

 • На шкіру голови і волосся наносять крем на основі вазеліну (він менш густий, ніж звичайний вазелін). Це необхідно, щоб захистити слабкі та пошкоджені волосся. Якщо волосся в гарному стані, на них відразу наносять релаксатор.
 • Приблизно через 5-8 хвилин релаксатор змивають теплою водою. На волосся наносять нейтралізатор — він насичує волосся киснем і відновлює їх рН. Високий рН, що є результатом впливу релаксатори, робить волосся ламким.
 • На волосся наносять кондиціонер. Він закріплює отриманий результат і живить волосся. Іноді кондиціонер також використовують до того, як нанести релаксатор. Це необхідно, якщо волосся сильно пошкоджені, проте в таких випадках зазвичай рекомендується дати волоссю відновитися, перш ніж робити хімічна випрямлення.
 • Релаксатори

  Гідроксид натрію — найсильніший з трьох найбільш часто використовуваних релаксатор. При нанесенні на волосся гідроксид натрію проникає в кортекс — другий шар структури волосся, і руйнує білкові сполуки. Кортекс забезпечує силу і еластичність волосся, а також визначає їх текстуру. В залежності від різних факторів, включаючи стан волосся, концентрація використовуваного розчину гідроксиду натрію може варіюватися від 5% до 10%. Чим сильніше розчин, тим вище рН, і тим більше швидкий і помітний результат забезпечує гідроксид натрію. І, звичайно, чим вище концентрація активної речовини в розчині, тим сильніше можуть бути пошкоджені волосся.

  гуанідину гідроксид відноситься до нелужного релаксатор і є менш шкідливим для волосся. Тим не менш, ця речовина може порушити вироблення масел в шкірі голови, через що волосся можуть стати більш сухим і ламким. До і після застосування релаксатор на основі гуанидин гідроксиду необхідно використовувати кондиціонер.

  тіогліколят амонію діє не так, як попередні дві речовини. Він випрямляє волосся, руйнуючи цистинові зв’язку. Ризик пошкодження волосся тіогліколятом амонію істотно нижче, ніж при використанні гідроксиду натрію.

  Догляд за волоссям після хімічного випрямлення

  Після хімічного випрямлення волосся необхідно в точності слідувати інструкціям по догляду за волоссям, які вам дасть перукар. Вплив агресивних хімічних речовин робить волосся крихкими і ламкими, тому потрібно користуватися спеціальними шампунями і бальзамами, які насичують волосся білками, роблячи їх сильніше. Протягом декількох тижнів настійно рекомендується уникати фарбування волосся. По можливості сушіть волосся природним чином

  В залежності від швидкості росту волосся два-три разів на рік потрібно буде проходити процедури для підтримки результату (інакше вашу голову буде прикрашати шевелюра з в’юнким волоссям біля коріння і прямими кінчиками).

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.