Хілак форте — регулює рівновагу кишкової мікрофлори

У нормі в нашому кишечнику містяться як корисна, так і умовно-патогенна мікрофлора, які перебувають у стані екологічної рівноваги. Корисна мікрофлора допомагає перетравлювати їжу і стримує занадто швидке розмноження умовно-патогенної. Але в деяких випадках ця рівновага порушується.

Що таке дисбактеріоз і як його лікують

Нормальна мікрофлора кишечника складається з безлічі взаємодіючих між собою корисних для організму бактерій. Це біфідобактерії, лактобактерії, колібактерії, ентерококи і багато інших видів. Корисна мікрофлора створює в кишечнику злегка кислу середу корисну для процесу травлення. У кислому середовищі з працею розмножується умовно-патогенна мікрофлора, що і створює між ними конкурентну рівновагу.

Дисбактеріоз — це стан, при якому умовно-патогенна мікрофлора кишечника «бере верх» над корисної і починає швидко розмножаться. Це призводить до порушення процесу травлення, в кишечнику починають переважати процеси гниття, під час яких виділяється багато токсичних речовин і газів. Крім того, розвивається нестача деяких вітамінів, які вироблялися корисними бактеріями. Все це чинить негативний вплив на весь організм людини. Дисбактеріоз здатний викликати часті загострення хронічних інфекційно-запальних та алергічних захворювань. Постійне токсичний вплив на організм пригнічує стан і роботу всіх органів і систем.

Для відновлення нормальної мікрофлори кишечника призначають пробіотики — ліки, в яких містяться живі бактерії — представники нормальної мікрофлори кишечника. А для того, щоб культури цих бактерій прижилися й активно розмножувалися, одночасно призначаються пребіотики, до складу яких входять живильні речовини, необхідні для росту і розвитку корисних бактерій. Існують ще метаболічні пробіотики, до складу яких входять продукти обмінних процесів нормальної мікрофлори кишечника. До таких препаратів відноситься хілак форте.

Як діє хілак форте

Хілак форте є метаболічним пробіотиком, до складу якого входять натуральні продукти обміну бактерій — природних мешканців кишечника. Хілак форте діє швидко і ефективно, його можна приймати разом з антибіотиками.

Продукти обміну корисних бактерій стимулюють ріст нормальної мікрофлори кишечника. Процес посилюється за рахунок того, що хілак-форте містить біосинтетичних молочну кісту, яка створює в кишечнику кисле середовище. Одночасно кисле середовище пригнічує розмноження умовно-патогенної мікрофлори. Входять до складу Хилака форте летючі жирні кислоти стимулюють регенерацію клітин слизової оболонки кишечника, що дозволяє відновити фізіологічні та біологічні функції слизової оболонки кишечнику, в тому числі імунну функцію — синтез імунних клітин в стінці кишечника. Відновлена нормальна мікрофлора виробляє вітаміни (в основному вітаміни групи В і К).

Хілак форте діє тільки в кишечнику, не всмоктуючись у кров, після чого виводиться з організму з калом.

Кому рекомендується приймати

Хілак форте рекомендується приймати:

 • при дисбактеріозах, що виникли після прийому антибіотиків або від інших причин;
 • при будь-яких порушення функції кишечника — запорах, проносах, метеоризмі;
 • при будь-яких запальних захворюваннях кишечника;
 • в літньому віці при порушеннях роботи кишечника;
 • при зміні клімату, якщо це супроводжується якимись змінами роботи шлунково-кишкового тракту;
 • при зниженій кислотності шлунка;
 • при хронічних запальних процесах в жовчному міхурі і жовчних протоках;
 • при будь-яких алергічних захворюваннях, особливо при шкірних проявах алергії;
 • при вугрової висипки — загальне поліпшення обміну речовин сприяє відновленню гормонального фону і поліпшенню обміну речовин в шкірі;
 • після перенесених гострих кишкових інфекцій — для відновлення нормальної мікрофлори кишечника.
 • Не можна приймати хілак форте тільки при підвищеній чутливості організму до компонентів цього препарату.

  При підвищеній кислотності шлункового соку і рефлюкс-езофагітах (запаленні стравоходу на тлі закидання в нього порцій вмісту шлунка) хілак форте призначають, але з обережністю.

  Як правильно приймати

  Хилке форте проводиться у флаконах у вигляді крапель для прийому всередину. Дітям після 12 років і дорослим пацієнтам його призначають по 40-60 крапель тричі на день. Дітям від 2 до 12 років призначають по 20-40 крапель 3 рази на день, а до 2 років — по 15-30 крапель 3 рази на день до або під час їжі. Краплі необхідно розводити невеликою кількістю рідини, але тільки не молоком.

  Тривалість курсу лікування — від 2-х до 4-х тижнів, після того, як основні симптоми з боку кишечника пройдуть, дозу Хилака форте можна зменшити наполовину.

  Дуже рідко хілак форте дає такі побічні ефекти, як запори і проноси. Не виключені і алергічні реакції.

  Хілак форте добре зарекомендував себе пі лікуванні самих різних захворювань, випускається він німецької фармацевтичною фірмою Меркле.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.