Хейлопластика — вам «бантиком» або «трояндочкою»?

Пухкі, чітко окреслені губи красивої форми в більшості культур традиційно вважаються ознакою чуттєвості і сексуальності, у той час як тонкі губи не відповідають сучасним ідеалам краси. Крім того, тонкі від народження губи з віком кривляться і надають особі зарозумілий вигляд. Так що ж робити тим, кого природа не нагородила губами а-ля Анджеліна Джолі або Скарлетт Йоханссон? Як звичайно, їм прийде на допомогу пластична хірургія, а саме хейлопластика — процедура збільшення обсягу та корекції форми губ.

Види хейлопластики

Виділяють два основних види хейлопластики: контурна і хірургічна (естетична і реконструктивна). Контурна хейлопластика спрямована на корекцію форми, розміру і об’єму губ, а хірургічна дозволяє повністю змінити їх зовнішній вигляд, а також усунути вроджені або набуті дефекти.

Для корекції контура, форми губ використовується хірургічне висічення вузької смужки шкіри з метою збільшення червоної облямівки. Цей метод використовується при тонких невиразних губах, рубцевих деформаціях, кістах, фіброма, ангіома.

Для збільшення обсягу губ використовуються наповнювачі, наприклад, препарати для контурної пластики або власна жирова тканина. Цей метод застосовується для зміни об’єму і форми губ, усунення асиметрії губ, дрібних вікових зморшок на верхній губі.

Найбільшою популярністю користується контурна хейлопластика, спрямована на збільшення обсягу губ. Однак метою такої процедури є не тільки збільшення обсягу, а й підвищення естетичної привабливості губ (підтяжка куточків, усунення вікових зморшок і акцентування контуру). Для контурної хейлопластики застосовується кілька видів препаратів, які розрізняються по складу і тривалості ефекту.

 • Колаген. В даний час в пластичній хірургії використовується тваринний колаген, що містить натуральний білок. Набряк після процедури зазвичай гоїться протягом двадцяти чотирьох годин. Однак практика показує, що це наповнювач використовується все рідше часто через підвищений ризик розвитку алергічних реакцій.
 • Гіалуронова кислота. Цей еластичний гель виготовляється в лабораторії і не містить алергенів. Він рівномірно і природно розподіляється в тканинах, набряк після процедури мінімальний. Ін’єкція гіалуронової кислоти трохи більш болюча, ніж ін’єкція колагену.
 • Власна жирова тканина. Жирова тканина для пересадки спочатку видаляють з іншої ділянки тіла, наприклад, з живота або стегон, зазвичай методом ліпосакції, а потім обробляють і вводять в губи. Набряк після ін’єкції зазвичай спадає протягом сорока восьми годин. Алергічні реакції виключені, оскільки використовується власна жирова тканина.
 • Крім того, для додання губам додаткового об’єму нерідко застосовуються синтетичні імплантати. У цьому випадку використовуваний матеріал залишається в організмі протягом більш тривалого часу.

  Вид хейлопластики, яка підходить саме вам, залежить, насамперед, від того, який вид ви хочете додати губам, а також від природних даних. Кваліфікований лікар допоможе вибрати відповідну процедуру і порекомендує оптимальний наповнювач, якщо ви хочете збільшити обсяг губ.

  Підготовка до процедури

  У ході попередньої консультації з лікарем ви обговоріть, крім іншого, бажаний результат процедури і оптимальні методи для досягнення цього результату. Рекомендації лікаря грунтуються на складі губ, тоні шкіри і загальних пропорціях обличчя.

  В залежності від обраного наповнювача вас можуть попросити пройти алергічну пробу за чотири тижні до процедури (особливо при використанні колагену). Крім того, перед хейлопластики бажано пройти медичне обстеження, щоб виявити можливі проблеми зі здоров’ям і уникнути серйозних ускладнень. Лікарі також рекомендують утриматися від куріння в день проведення процедури. Інших специфічних заходів підготовки до хейлопластики немає, однак конкретні деталі слід обговорити з лікарем.

  Процедура хейлопластики

  Перед початком процедури лікар зазначає на губах точки, де згодом будуть зроблені ін’єкції. Потім область рота очищається і дезінфікується.

  Якщо ви вибрали ін’єкцію наповнювача під губи, процедуру проводять під місцевою анестезією (укол у верхню і / або нижню губу або обробка поверхні губ знеболюючим кремом). За вашим бажанням вас можуть занурити у стан напівсну, після чого за допомогою тонкої голки в губи вводять обраний наповнювач. Завдяки місцевій анестезії ви не відчуєте болю, а тільки незначний тиск і легкий дискомфорт. Після процедури губи, як правило, охолоджують (наприклад, прикладають лід), щоб набряк спав як можна швидше.

  При хірургічної корекції форми губ виробляються розрізи по контуру верхньої та нижньої губи, потім зайва шкіра віддаляється, і краю розрізів з’єднуються за допомогою швів. Ця процедура також проводиться під місцевою анестезією. Післяопераційні шрами непомітні, оскільки вони збігаються з контуром губ, а через три-чотири дні і зовсім знімаються. Згодом вони повністю розсмоктуються і не залишають слідів. Набряк спадає приблизно через два-три дні після операції. Хірургічна хейлопластика проходить у стаціонарі. І контурна, і хірургічна хейлопластика покращують естетичну привабливість губ і скорочують відстань між носом і верхньою губою, тим самим гармонізуючи пропорції обличчя.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.