Харчування при переломах — подбайте про здоров’я своїх кісток

Загоєння перелому кістки може зайняти кілька місяців. Хоча більшою мірою це залежить від типу перелому і загального стану здоров’я пацієнта, харчування також грає важливу роль. Щоб забезпечити зростання здорової кісткової тканини, організму необхідна енергія і різні поживні речовини — амінокислоти, антиоксиданти, вітаміни та мінерали.

Серед амінокислот, які найбільш важливі для загоєння переломів: лізин, аргінін, пролін, гліцин, цистин і глютамін — вони є важливими складовими білків, створюючих кісткову масу. Збільште споживання білків на 10-20 мг на день, щоб отримувати достатню кількість цих амінокислот.

Антиоксиданти виконують дві основні функції. По-перше, вони відновлюють пошкодження, які виникають, коли клітини пошкодженої кісткової тканини взаємодіють з киснем. В результаті цієї взаємодії утворюються нестабільні молекули, які можуть не тільки сповільнити процес одужання, але порушити роботу захисних механізмів організму. По-друге, антиоксиданти мають властивість зменшувати запалення, не сповільнюючи при цьому процес загоєння тканин. Вітамін С є одним з найбільш важливих і потужних антиоксидантів. Він, а також вітаміни D, К і В6 виконують функції каталізаторів хімічних реакцій, що протікають під час загоєння переломів. Такі мінерали, як цинк, мідь, кальцій, фосфор і кремній також необхідні для нормального процесу відновлення кісткової тканини.

Щоб отримати поживні речовини в необхідному обсязі, їжте багату протеїнами їжу, що містить мінімальну кількість насичених жирів, наприклад, боби, знежирені молочні продукти, цільнозернові, жирну рибу, м’ясо птиці без шкірки. Багатими джерелами антиоксидантів є фрукти, овочі, горіхи і боби. Фахівці кажуть, що в найяскравіших овочах і фруктах міститься найбільше число антиоксидантів.

Слід звернути пильну увагу на кількість споживаних поживних речовин. Рекомендована добова норма для пацієнтів з переломами:

 • Цинк 12-30 мг;
 • Мідь 1-3 мг;
 • Кальцій 800-1200 мг;
 • Фосфор 800-1200 мг;
 • Кремній 5-20 мг;
 • Вітамін С 500-3000 мг;
 • Вітамін D 800-2000 МЕ;
 • Вітамін К 250-1000 мкг;
 • Вітамін В6 25-50 мг.
 • Деякі продукти, наприклад, червоне м’ясо, цукор, газовані напої, кофеїн і алкоголь можуть уповільнити процес зрощення переломів. По можливості виключіть їх з раціону на весь період відновлення.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.