Харчування при есенціальній гіпертензії: їжа для пониження тиску

загрузка...

Гіпертонічна хвороба небезпечна своїми кризами ( раптове підвищення артеріального тиску), негативним впливом на стінки судин всіх органів, у тому числі життєво важливих. Крім того, вона часто поєднується з атеросклерозом та ішемічною хворобою серця, може провокувати інфаркти та інсульти, тому є захворюванням, лікувати яке необхідно.

Зазвичай есенціальна гіпертензія (первинна або істинна) виявляється при випадковому вимірюванні тиску під час медичного огляду. Лікар призначає обстеження і лікування, рекомендує руховий режим і дієту, проте тільки від пацієнта залежить подальша якість його життя, і велике значення в цьому відводиться зміні принципів харчування.

Зниження вживання натрію

Підвищене вживання натрію є причиною розвитку есенціальної гіпертензії в тридцяти відсотках випадків. Натрій міститься в копченостях, соління, маринади, ковбасах — у всіх продуктах, які готуються з використанням кухонної солі, так як сіль — це і є натрій практично в чистому вигляді (натрію хлорид).

При легкому та середньотяжкому перебігу вживання солі знижують до 4 грамів на добу (менше однієї чайної ложки), що досягається методом досаліванія в тарілці не солоних під час приготування страв. При цьому краще користуватися не звичайною кухонною сіллю, а морський або збагаченої калієм і магнієм.

При важкій гіпертонії курсами призначається повністю без солі дієта, а смак страв додають за допомогою лаврового листа, кропу, петрушки, анісу, кінзи, гвоздики, кислих ягід, наприклад, горобини. Повністю на тривалий час не можна виключати прийом натрію, так як він є необхідною мінералом в життєдіяльності людини.

Підвищення вживання калію, магнію і кальцію

Застосування деяких гіпотензивних засобів призводить до гіпокаліємії, що дуже шкідливо для організму і може проявитися порушеннями ритму серця. Тому пацієнт обов’язково повинен вживати в їжу продукти, багаті калієм: картопля (особливо запечений з шкіркою), банани, буряк, брюссельська капуста, чорнослив, томати, диня, апельсини і молоко.

Магній благотворно впливає на нервову систему і судинні стінки, підвищує стійкість міокарда до кисневого голодування, його багато в бобових, горіхах, буряці, куразі, петрушці та молоці.

Кальцій необхідний для правильної роботи судин, його багато в ріпі, шпинаті, кисляку, молоці і брокколі.

При варінні овочів мікроелементи переходять у воду, тому переважний спосіб приготування — запікання або на пару.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.