Харчові добавки з клітковиною — як правильно скоригувати дозування

загрузка...

Клітковина для нашого організму відіграє величезну роль. Здебільшого саме від неї залежить наскільки добре буде працювати шлунково-кишковий тракт, чи не буде проблем зі стільцем. Звідси випливають і її значимість для підтримання нормальної ваги, і в тому числі вона бере участь в будівництві м’язової тканини. Але іноді доводиться приймати спеціальні добавки з вмістом клітковини.

Додаткова доза клітковини необхідна людям, які не забезпечують собі нормальний її рівень за допомогою харчування. Тут може бути винна дієта, іноді вимушена, і якщо ви знаєте, що вам клітковини не вистачає і відчуваєте певні проблеми у зв’язку з її дефіцитом, ваш вибір — терапія за допомогою біологічно-активних добавок або ускладнення щоденного меню, в яке потрібно включити певну кількість продуктів з багатим її змістом.

Якщо людина проходить курс лікування седативними препаратами, серед яких можуть бути потужні снодійні ліки, сильні транквілізатори, надають закріплює дію, можуть знадобитися добавки з клітковиною, яка допоможе роботі кишечника.

Тим більше такі препарати потрібні в тому випадку, якщо ви страждаєте синдромом роздратованого кишечника, спазмами і больовими відчуттями, що ускладнює нормальне його спорожнення.

Препарат, який часто фігурує в якості засобу, рекомендованого як багате джерело клітковини — інулін. Це фруктоолігосахарідов, який отримують з кореня цикорію. Він адсорбує кальцій, магній і залізо, надаючи детокс-вплив на організм, широко застосовується при різних відхиленнях в роботі кишечника.

Дуже часто для послабляющего дії використовують рослинні жувальні пастилки, які є порівняно новим способом постачання клітковиною організму, але незабаром обіцяють вийти на лідируючі позиції.

 • Псілліум (волокно рослинного походження) вважається ефективним засобом для загоєння кишечника і поліпшення його роботи, але недоліком його є метеоризм в якості побічного ефекту.
 • Метилцелюлоза (синтетичне волокно) використовується і як проносний засіб, і як речовина, яка зупиняє діарею. Позитивний момент — надмірного газоутворення і здуття при її прийомі не відбувається.
 • Ще одна часта добавка для полегшення діяльності кишечника — полікарбофіл (синтетичне волокно). Дуже широко застосовується для лікування закрепів, але іноді після прийому може викликати відчуття тяжкості.
 • Перед тим, як придбати добавки з вмістом натуральних рослинних або синтетичних волокон, які налагодять роботу вашого травного тракту, потрібно проконсультуватися з лікарем. Особливо це стосується вагітних і годуючих жінок, алергіків, осіб з хронічними порушень роботи травного тракту. Діабетики і люди, які страждають серцево-судинними захворюваннями, а значить постійно приймають підтримуючі лікарські речовини, обов’язково повинні пройти попередню консультацію. Це зменшить ризик побічних явищ і посилювання проблеми, а також стане гарантією того, що звичні ліки не вступлять з конфлікт з новим засобом. Лікар підкаже, який препарат більше підходить саме вам і скоректує дозування.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.