Харчові добавки для поліпшення пам’яті — правильна дієта і фізичні навантаження

загрузка...

Виробники харчових добавок стверджують, що саме їхні кошти покращують пам’ять і сприяють роботі мозку. Дослідження показують, що не всі ці засоби ефективні для розвитку мозку. Підтримання циркуляції крові і чистоти артерій, схоже, є кращим способом забезпечення здоров’я мозку. Таким чином, збалансована дієта, багата поживними речовинами, антиоксидантами і здоровими жирами, поряд з прийомом вітамінів і харчових добавок, може забезпечити правильне функціонування мозку і захистити людину від вікових проблем з пам’яттю.

Залізо

Залізо необхідно для функціонування мозку. Із заліза проводиться гемоглобін, що переносить кисень від легенів до всіх інших частин тіла, включаючи мозок. Залізо також необхідно для роботи нейротрансмітерів, пов’язаних з пам’яттю. Низький рівень заліза може погано впливати на пам’ять і розумові здібності, навіть якщо у вас немає недокрів’я. Доведено, що жінки з нормальним рівнем заліза відповідали на вдвічі більшу кількість запитань в тесті на пам’ять, ніж жінки з браком заліза. Після чотирьох місяців прийому залізовмісних добавок жінки, у яких раніше був дефіцит заліза, показали такі ж хороші результати в тесті.

Антиоксиданти

Антиоксиданти сприяють роботі мозку, забезпечуючи хороший кровообіг. Антиоксиданти також перешкоджають віковою погіршення пам’яті, захищаючи мозок від повреждающей активності вільних радикалів. Антиоксиданти включають вітаміни А, С і Е. Фрукти, овочі, ягоди насичених кольорів багаті антиоксидантами. Також можна приймати антиоксиданти у вигляді харчових добавок.

Фолієва кислота

Вживання фолієвої кислоти може захистити вас від хвороби Альцгеймера. Дослідники університету Колумбії вивчили дві групи літніх людей. В одній з них вживали харчові добавки з фолієвою кислотою і їжу, багату цією речовиною. Люди в цій групі виявилися менше схильні до хвороби Альцгеймера. Але дослідження досі тривають.

DHA (докозагексаєнова кислота)

DHA-це один з видів омега-3 жирних кислот. Клітини мозку оточені жирами і жирними кислотами. Якщо не вживати в їжу достатню кількість DHA, організм замінює її на інші жирні кислоти — насичені і мононенасичені жири. Але вони не так добре забезпечують нейронні зв’язки, як це необхідно для хорошого функціонування мозку. Експерименти на мишах показали, що ті миші, яких годували жиром сардини (багатий DHA) проходили лабіринт значно швидше, ніж миші, яким давали пальмова олія. Пізніше вчені проаналізували мозок мишей і виявили, що ті особини, яких годували жиром сардини, мали вищий рівень DHA в мозку.

Фізичні навантаження

Крім прийому харчових добавок для підтримки гостроти мозку рекомендуються аеробні навантаження. З віком кровоносні судини втрачають еластичність. Це послаблює кровообіг і зменшує приплив кисню і поживних речовин до мозку. Аеробні вправи допомагають справлятися з цією проблемою, підтримуючи серце, м’язи і кровоносну систему. Крім того, щоб поліпшити кровообіг, відмовтеся від насичених жирів, які засмічують артерії.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.